Press "Enter" to skip to content

Zwyczaj ślubnych upominków

Ania Ogrocka 0

To, że Młoda Para w dniu swojego ślubu otrzymuje prezenty, nie zaskakuje nikogo. Tradycja dość jednoznacznie wskazuje, że niezależnie od uroczystych i pozytywnych okoliczności, świętujących obdarowujemy odpowiednimi upominkami. W ostatnim czasie wesele stało się jednak okolicznością, przy której obdarowywani są również przybyli goście.

Jakie upominki dla ślubnych gości?

upominki ślubneKiedy Młoda Para decyduje się kultywować zwyczaj ślubnych upominków dla gości, kolejną decyzją, którą Młodzi muszą podjąć jest to, jakie przedmioty mają stać się upominkami. Jeśli chodzi o upominki ślubne, mogą one przyjmować różne formy i zależą od wielu zmiennych, w tym oczywiście od budżetu, jakim dysponujemy na ten cel, pomysłu, a także naszego charakteru. Upominki ślubne mają na celu podziękowanie naszym gościom za przybycie i przekazanie im drobiazgu, dzięki któremu będą lepiej pamiętać o naszym ślubie i wszystkich emocjach, które z nami współdzielili. Upominkiem ślubnym może być ciastko wykonane w ślubnym stylu, może być to też grawerowane serduszko z drewna, mała butelka trunku alkoholowego w ślubnej stylizacji albo każdy inny pomysł, który przyjdzie nam do głowy. To, o czym powinniśmy pamiętać w projekcie naszego upominku, niezależnie od tego, na jaki upominek ostatecznie się zdecydujemy, to na pewno zamieszczenie daty naszego ślubu i imion Państwa Młodych, by pamiątka była pełna i sensowna.

Upominki, które wręczamy naszym gościom podczas naszego wesela nie muszą mieć wartości materialnej, ale przede wszystkim powinny mieć one wartość sentymentalną. Z całą pewnością upominki tego typu wywołają uśmiech na twarzach naszych gości, którzy poczują, że ich obecność została doceniona i naprawdę nas cieszy, a to jest dość istotną kwestią dla większości Młodych Par.