Press "Enter" to skip to content

Ziołowa apteczka

Zosia Moszka 0

Wiele dolegliwości z którymi się spotykamy na co dzień możemy wyleczyć lub złagodzić za pomocą naturalnych środków, ziół lub aktywności fizycznej. coraz częściej sięgamy po sposoby naszych babć na poprawę zdrowia i samopoczucia – wiele roślin leczniczych jest dostępne w naszych ogrodach czy na łąkach. Współcześnie naszą apteczkę ziołową możemy wzbogacić o rośliny pochodzące z całego świata.

Herbatka z gojnika pomocna na wiele dolegliwości

gojnik zieleSzałwia libańska czyli gojnik ziele zawierające wiele cennych dla nas składników. Poprawia funkcjonowanie układu odpornościowego, wspomaga pracę układu trawiennego i układu krążenia, poprawia pracę mózgu, zawiera przeciwutleniacze co przeciwdziała starzeniu się skóry. Reguluje poziom serotoniny i dopaminy w organizmie, co wpływa na poprawę nastroju i usprawnia pracę mózgu. Może także przeciwdziałać demencji i chorobie Alzheimera. Zawiera wiele cennych minerałów i witamin. Jest źródłem żelaza, cynku, magnezu, sodu i potasu. Zawiera także diterpeny, kwasy fenolowe, glikozydy i olejki eteryczne. Gojnik poprawia witalność, redukuje zmęczenie i dodaje energii.Pomocny jest również w leczeniu grypy, przeziębienia czy zapalenia zatok. Najprostszym sposobem na wprowadzenie gojnika do diety jest herbatka. Można pić nie więcej niż 2-3 filiżanki ziołowej herbatki dziennie. Łyżkę świeżo sproszkowanego ziela parzymy pod przykryciem przez około 10 minut. Do herbatki możemy dodać imbir, miód i cytrynę w zależności od upodobań. Spożywamy napar na ciepło lub na zimno.

Jak w przypadku większości ziół, efekty widoczne będą po systematycznym stosowaniu. Warto wprowadzić do swojej diety zioła i skorzystać z tego co oferuje nam matka natura. Jednak zawsze pamiętajmy o umiarze i jeśli są jakieś wątpliwości warto skonsultować się ze specjalistą.