Press "Enter" to skip to content

Zespół weselny nauczy śpiewu

Ania Ogrocka 0

To nie jest tak, że jak ktoś już śpiewa w jakimś zespole to myśli, że jest najlepszy i wszystko potrafi. Uczyć się trzeba całe życie, i dobrze o tym wiem, bo gdyby nie nauka, to już dawno stanęłabym na tym samym etapie rozwoju wokalnego.

Zespół na wesele nauczył mnie czuć muzykę

zespół na weseleNasz zespół muzyczny ma obowiązkowe ćwiczenia 2 razy w tygodniu z nauczycielem śpiewu. Nie można nigdy spoczywać na laurach, bo zespół może i otrzymuje dobre opinie, ale cały czas trzeba ćwiczyć, by nie zawieść ludzi brakiem dobrego głosu. Skład naszej grupy muzycznej to dwie dziewczyny i dwóch mężczyzn. Koleżanka gra na gitarze i śpiewa, a ja śpiewam tylko. Chłopcy czasami mają jakieś wokalne wstawki, ale raczej jest to rzadkość. Miejsce zajęć zespołu to Wrocław, więc kawałek musimy zawsze dojechać, bo naszym miasteczkiem jest Opole, ale ten nauczyciel jest podobno najlepszy. Czasem przyjeżdża i do nas, a czasami to my musimy jechać. Ważne jest, aby śpiewać przeponą, a nie gardłem. I tego się uczymy. Mężczyźni nie mają z tym problemów, bo automatycznie oddychają przeponą, a kobiety muszą trochę potrenować, aby się nauczyć śpiewać prawidłowo. Dlatego wtedy zawsze z pomocą przychodzą te ćwiczenia oddechowe powyżej. Uwielbiam z nimi śpiewać, bo ziściło się moje marzenie o pierwszym singlu, więc jestem bardzo szczęśliwa. No i wesela kocham chyba najbardziej, bo ludzie zawsze tak się cieszą jak dla nich gramy. Jakby ktoś się tak przyglądał naszym zajęciom, to mógłby się nieźle pośmiać z naszych min. No ale to nic, ważne jest to, że nasz najlepszy zespół na wesele w Opolu jest zawsze dobrze przygotowany i niestraszne nam śpiewanie przez kilka godzin bez przerwy.

Lubię te lekcje śpiewu, bo zawsze mogę się tam czegoś nauczyć nowego, i wykorzystywać to w praktyce. Bo przecież jesteśmy dla ludzi, dobre wesele, to potem dobre małżeństwo, ha ha.