Press "Enter" to skip to content

Zdrowa żywność – czy to już przesada?

Ania Ogrocka 0

Wśród panującej ostatnio mody na zdrowy tryb życia można zwariować. Zewsząd dochodzą nas słuchy o niezdrowym jedzeniu i o tym, co powoduje codziennie faszerowanie się posiłkami z barów szybkiej obsługi. Media i osoby propagujące zdrowy tryb życia popadają jednak ze skrajności w skrajność.

Czym zamienić błonnik witalny?

błonnik witalnyCzy naprawdę, by odżywiać się zdrowo i czuć się zdrowo musimy jeść wyłącznie zdrowe i ekologiczne produkty? Osoby zajmujące się sprzedażą zdrowych produktów na pewno są zadowolone, ponieważ nie słabnie moda na tego typu produkty a wszystkie opinie, że dieta powinna składać się jedynie z takich zdrowych produktów, są dla nich zbawienne. Nie dajmy się jednak zwariować. Nic się nie stanie, gdy raz na jakiś czas sklep ekologiczny zamienimy na zwykły supermarket, a żywność ekologiczna raz na jakiś czas zostanie wymieniona na zwykłą ze sklepowych półek. Hurtownia ekologiczna nie ucierpi, gdy raz w tygodniu nie zrobimy tam zakupów a nasze zdrowie z kolei nie ucierpi, gdy tym razem błonnik witalny na cukrzycę zamienimy na naturalny błonnik, który jest zawarty na przykład w owocach suszonych. Zdrowa żywność nie należy oczywiście do najtańszych, więc jeśli odczuwamy na swoim budżecie koszty takiej zdrowej diety, to dajmy naszemu portfelowi odpocząć raz na jakiś czas i kupmy zwykłe jedzenie. Najlepiej byłoby, gdyby zwykłą dietę uzupełniać po prosto o zdrowe, ekologiczne produkty. Warto również pamiętać o suplementach diety, które na pewno przydadzą się nam, jeśli nie mamy czasu by codziennie zjadać wyznaczoną porcję warzyw lub owoców.

Nasze zdrowie jest niesamowicie ważne, jednak nie dajmy się zwariować i trwać w przekonaniu, że jedna kromka białego pieczywa spowoduje, że zaczniemy od razu nie tylko tyć, ale też tracić zdrowie. We wszystkim należy znaleźć złoty środek, także i w naszej codziennej diecie.