Press "Enter" to skip to content

Zbytnie wypadanie włosów

Zosia Moszka 0

 

Włosy są naturalnym tworem naszego naskórka i trzeba o nie dbać tak samo jak o skórę. Ważna jest właściwa, codzienna pielęgnacja dostosowana do potrzeb włosów i odpowiednio zbilansowana dieta, aby nasza czupryna była mocna.

Jak zaradzić wypadaniu włosów?

wypadanie włosów leczenieW pewnym wieku każdy z nas w naturalny sposób traci więcej włosów i jest to normalne zjawisko. Podobnie jest w okresie jesienno – zimowym, kiedy przez okres kilku miesięcy wypadają nam włosy w nieco większej ilości niż przeciętnie. Nie mamy na to wpływu, bo to naturalny proces. Jeżeli jednak taki stan się utrzymuje przez dłuższy czas, to jest to niepokojące, bo musi tego być jakaś przyczyna. Włosy, które wypadają są słabe, albo cebulki niewłaściwie pracują. Zanim udamy się do lekarza, możemy spróbować samodzielnie wyleczyć się z tego problemu, a dopiero kiedy te metody nie pomogą, powinniśmy zacząć szukać pomocy w gabinecie trychologicznym. Wypadanie włosów leczenie opiera się na działaniu na dwóch płaszczyznach od wewnątrz i zewnątrz, bo tylko wtedy osiągniemy najlepsze efekty. Trzeba zmienić swoją dietę i dodać do niej dużo warzyw, nabiału, a najlepiej gotowych preparatów witaminowych. Dla nawilżenia włosów ma znaczenie ilość wypijanych płynów w ciągu dnia, głównie chodzi o wodę mineralną. Kosmetyki do mycia i pielęgnacji, powinny być dobrane do potrzeb słabych włosów. Na czas leczenie lepiej zrezygnować z silnych zabiegów chemicznych takich jak farbowanie, bo mogą dodatkowo je osłabić i spowodować, że będą się kruszyć i wypadać.

Kiedy naturalne metody zawodzą, to należy się poradzić trychologa co można zrobić. Podczas badania lekarz zbada skórę głowy i same włosy specjalną kamerą, a następnie dobierze najlepszą kurację leczniczą i jednoznacznie określi przyczyny wypadania włosów.