Press "Enter" to skip to content

Zawód weterynarza

Ola Bednarz 0

Zawód weterynarza, to jeden z najcięższych zawodów jakie znam. Uważam, że można go porównać do lekarza na oddziale, który za wszelką cenę chce ratować życie pacjentów. Nie zawsze w naszym życiu jest kolorowo.

Tani weterynarz zawsze pomaga

weterynarzCzasem zwierzę zachoruje, skaleczy się, lub zostanie pogryzione. Wtedy zawsze pomaga nam tani weterynarz-marysin. Ja podziwiam tych ludzi, ponieważ zwierzęta są dużo gorszymi pacjentami niż ludzie. Gdy się boją i są chore, czasem nie reagują zbyt racjonalnie. Potrafią ugryźć, podrapać, a nawet kopnąć. Wbrew pozorom weterynarz nie leczy tylko naszych kotków i piesków. W końcu weterynarz zajmuje się też krowami, końmi, a nawet i żyrafami. Może takie przypadki nie są w Polsce, ale przecież weterynaria to zawód ogólnoświatowy. Ja zawsze podziwiałam takich ludzi, ponieważ do tego trzeba mieć dużo cierpliwości i miłości. Jeśli człowiek nie kocha tego co robi, to nigdy nie będzie w tym dobry. Dla mnie weterynarz to musi być taka osoba, która po prostu kocha zwierzęta. Nie może robić wszystkiego mechanicznie, bo zwierzaki też to wyczuwają. Czasem mam wrażenie, że są dużo inteligentniejsze niż ludzie, ponieważ zgadują w mig co nam na sercu leży. Więc jeśli ktoś myśli o zawodzie weterynarza, to powinien zadać sobie kilka kluczowych pytań. Czy będzie miał cierpliwość do zwierząt, czy je kocha i czy ma potrzebę niesienia im pomocy. Tak jak lekarz musi mieć powołanie i podejście, tak samo weterynarz. Na szczęście w swoim życiu spotkałam samych dobrych weterynarzy. Zawsze służyli radą i pomocą. Czasem nawet nie chcieli pieniędzy za swoją pracę, bo uznawali to za dobry uczynek.

Taka postawa jest godna podziwu. Wystarczy spojrzeć ilu weterynarzy ma Marysin i porównać to z skalą globalną. Na świecie jest mnóstwo osób, które w ten sposób chcą walczyć o zwierzęta. A to zawsze piękna walka.