Press "Enter" to skip to content

Zastosowanie tunelu foliowego

Michał Gąbka 0

Obserwując otoczenie i zaczęliśmy szybko zauważać, że czynniki takie jak odpowiednia wilgotność i temperatura mają naprawdę bardzo duży wpływ na rozwój konkretnych roślin. W tunelu foliowym jesteśmy w stanie im takie warunki zapewnić, ale ta konstrukcja musi być najpierw odpowiednio przygotowana. Tylko i wyłącznie wtedy rzeczywiście spełni ona swoje istotne zadanie.

Co właściwie robimy w tunelach foliowych?

szklarnie tunele folioweSposobów na wykorzystanie takiej własnej konstrukcji jest bardzo dużo, ale dużo tutaj zależy także od jej faktycznej wysokości. Szczególnie, wtedy gdy zdecydujemy się na wykorzystanie folii, wymiary czegoś takiego mogą być naprawdę zróżnicowane, ponieważ poszczególne kawałki jesteśmy w stanie przecinać i montować tak jak ich faktycznie potrzebujemy. Jeżeli chodzi o dobre szklarnie tunele foliowe, są tanimi rozwiązaniami wystarczającymi na przynajmniej kilka sezonów. Będziemy z czegoś takiego rzeczywiście zadowoleni pod warunkiem, że przy zakupie poszczególnych potrzebnych produktów zwrócimy uwagę na grubość folii, którą wybieramy. Większa grubość oznacza bowiem mniejszą podatność na ewentualne uszkodzenia przy naprawdę dobrej przepuszczalności światła słonecznego koniecznego do rozwoju roślin. Standardowo rośliny pod czymś takim sadzimy bezpośrednio w glebie, ale jeżeli chcemy lepiej wykorzystać przestrzeń, to możemy zdecydować się na wyposażenie szklarni w regały.

Doskonale sprawdzą się one przede wszystkim, wtedy gdy interesuje nas faktyczna uprawa i dużej ilości kwiatów doniczkowych czy innych niewielkich roślin. Poza nimi w takich szklarniach mogą być uprawiane również warzywa. W szklarni tunelowej osiągają one imponujące rozmiary, ale należy dbać o jakość gleby. To wszystko przetrwa nawet trudne warunki atmosferyczne.