Press "Enter" to skip to content

Zastosowanie przenośnika ślimakowego

Przemek 0

Przenośniki, transportujące towar, surowce, lub części mechaniczne w obrębie zakładu produkcyjnego, stają się coraz bardziej niezbędnych ich wyposażeniem. Wynika to z faktu, jak pozytywny mają wpływ na przebieg i wydajność prac budowlanych czy produkcyjnych.

Czym jest przenośnik ślimakowy?

przenośniki ślimakoweObecnie wyróżniamy kilka rodzajów transporterów bliskiego zasięgu. Wiele osób zapomina, że należą również do nich przenośniki ślimakowe. Są to przenośniki, które wykorzystuje się do transportu materiałów i surowców sypkich, a zasada ich działania jest oparta na śrubie Archimedesa. Element, który wprawia w ruch przenośnik, obraca się wokół osi, dzięki czemu ładunek sypki może się przemieszczać w obrębie nieruchomego korytka, czy tez specjalnej rurze, w zależności od rodzaju tego przenośnika. Co najważniejsze, surowiec może być transportowany w różnych płaszczyznach, na przykład w płaszczyźnie horyzontalnej, po skosie a także w poziomie. Dużą zaletą tego przenośnika, często wykorzystywaną podczas prac budowlanych jest fakt, że podczas transportu surowiec może być również poddawany procesom przetwarzania, takim jak mieszanie czy odwadnianie, co znacznie skraca pracę związaną z obróbka danego materiału. Biorąc pod uwagę konstrukcję przenośników ślimakowych, wykorzystuje się je głównie do przenoszenia surowców na krótkie dystanse. Warto podkreślić, że jako jeden z niewielu transporterów, przenośnik ten może być wykorzystywany do transportu cieczy, bez konieczności używania naczynia.

Wszystkie wymienione wyżej cechy sprawiają, że transporter ślimakowy jest wykorzystywany najczęściej przy okazji różnego typu prac budowlanych czy remontów. Jak zwykle, przy okazji każdego transportera ważne jest, aby był on najwyższej jakości, wykonany z dobrych jakościowo materiałów.