Press "Enter" to skip to content

Zastosowanie elastycznych słupków

Kaśka Wilczewska 0

Poruszając się samochodem, należy przestrzegać wszystkich przepisów i przede wszystkim oznakowań na drodze. W ten sposób można uniknąć przykrych sytuacji i zachować bezpieczeństwo. Na jezdni dzieje się bardzo dużo rzeczy w jednym czasie, dlatego by zachować porządek, często stosuje się słupki elastyczne.

Gdzie wykorzystuje się słupki elastyczne?

słupki elastyczne PCVNajczęściej stosuje się je wtedy, kiedy chce się wyznaczyć nowy ciąg komunikacyjny. Sprawdzą się również na parkingach, czy też w celu zablokowania wjazdu na konkretny teren. Zazwyczaj wykonywane są z PCV. Jest to trwały materiał, który przede wszystkim odporny jest na warunki atmosferyczne. W związku z tym może być stosowany o każdej porze roku, niezależnie od temperatury i odpadów. Charakteryzuje się on również elastycznością. Jeśli kierowca się zagapi i wjedzie w dany słupek, nie powinien uszkodzić sobie samochodu. Słupki elastyczne PCV są łatwo dostępne i przede wszystkim proste w montażu. Mocowane są na kołki rozporowe, w związku z tym bez problemu można zainstalować je na każdej powierzchni. Oczywiście najczęściej mają one kolor pomarańczowy, który jest bardzo charakterystyczny, szczególnie dla kierowców. Co więcej, nakleja się na nie również dwa paski odblaskowe. W ten sposób słupki są bardzo dobrze widoczne w nocy i każdy z pewnością je zauważy, nieważne czy będzie to kierowca samochodu, czy rowerzysta. Dostępne są w kilku rodzajach. Zazwyczaj różnią się od siebie wysokością, która waha się od czterdziestu do siedemdziesięciu centymetrów.

Słupki elastyczne ułatwiają poruszanie się po drodze. Dzięki PCV, z którego są wykonywane, można stosować je w wielu miejscach, nie martwiąc się o to, że ulegną zniszczeniu w związku ze złymi warunkami pogodowymi. Co więcej, widoczne są z dużej odległości i nie sprawiają trudności w montażu.