Press "Enter" to skip to content

Zastosowanie ekoskóry

lucynas 0

Ekoskóra to materiał znany człowiekowi od dziesięcioleci. Nie jest prawdziwą skórą, jednak jej główną zaletą jest dużo niższa cenę. Zastosowanie tego materiału jest bardzo szerokie w naszej gospodarce od użycia w medycynie, po wyszywanie nimi foteli dentystycznych przez transport aż do wykonywania naszywek z eko skóry. Materiał jest wytrzymały i odporny na działanie środków chemicznych.

Co można produkować z ekoskóry?

naszywki z eko skóryZ powodu odporności na środki chemiczne ekoskóra nie niszczy się w praniu. Stąd ten materiał wykorzystywany jest do produkcji naszywek z ekoskóry.  Naszywki z eko skóry ostatnimi czasy są coraz bardziej popularne. Gdy zobaczymy, że produkt jest wykonany z poliestru, większość z nas nie zdaję sobie sprawy, że jest to właśnie ekoskóra. Materiał ten znajdziemy w większości ubrań każdego z nas. Popularny jest również do produkcji koców czy pościeli. W medycynie jest wykorzystywany do obszyć łóżek. W gabinetach dentystycznych znajdziemy go na każdym fotelu. Ekoskóra jest cieńsza od prawdziwej a po rozgrzaniu otrzymuje elastyczne własności, co sprawia, że jest bardzo łatwa w użyciu. Największą zaletą ekoskóry jest jednak cena. Dzięki niej produkt zyskał tak bardzo na popularności. W motoryzacji również znajdziemy ekoskórę. Skórzane obszycia tapicerek to właśnie ona, pomimo iż wielu z ans myśli, że jest to prawdziwa, naturalna skóra.

Jak widać ekoskóra to bardzo popularny i często spotykany w naszym codziennym życiu produkt. Wielu z nas nie miało pojęcia, że ma z nim styczność na co dzień. Niska cena oraz dobra jakość w stosunku do ceny sprawi, że zostanie z nami na długie lata. Może nawet będą produkowane z niej kolejne produkty do użytkowana codziennego tak jak popularne ostatnimi czasy na prezenty i nie tylko naszywki z ekoskóry.