Press "Enter" to skip to content

Zastosowanie agregatu prądotwórczego

Paweł Bednarek 0

 

W dzisiejszych czasach szczególnie popularnym jest posiadanie niewielkiej działki, ulokowanej gdzieś pod miastem, a przynajmniej ogródka działkowego. W tego typu lokalizacji warto, by pojawiła się jakaś altanka, w której można schronić się przed niepogodą lub przygotować coś do jedzenia. Co jednak, jeśli nie ma tam sieci energetycznej?

Jak wybrać właściwy agregat prądotwórczy?

praktyczne agregaty gazoweW takiej sytuacji może przydać się nam agregat prądotwórczy. Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów tego typu urządzeń. Jak więc dobrać najlepsze do naszych potrzeb? Po pierwsze, musimy przeanalizować jakiego typu urządzenia będziemy chcieli zasilać przy jego pomocy. Należy bowiem pamiętać, że moc elektryczna agregatu musi być większa od tej, którą otrzymujemy po zsumowaniu mocy wszystkich urządzeń, które chcemy nim zasilać. Musimy też przeanalizować, jakim paliwem chcemy zasilać nasz agregat, które z nich okaże się dla nas najkorzystniejszym rozwiązaniem. Czasami będzie to agregat benzynowy, innym razem zaś okażą się nam najbardziej praktyczne agregaty gazowe. Kolejną kwestią jest wielkość zbiornika i poziom zużycia paliwa przez agregat. Tutaj warto pamiętać, że urządzenia cechujące się niskim zużyciem paliwa, mają wydłużony czas pracy. Jeśli zaś nie chcemy zbyt często tankować naszego agregatu, powinniśmy wybrać taki z większym zbiornikiem na paliwo. Pamiętajmy też, że im większe urządzenie, tym mniejsza jego mobilność. Jeśli więc zależy nam na tym, by agregat był przenośny, musimy odrobinę przewartościować nasze myślenie o jego cechach.

Agregaty przydają się w wielu sytuacjach i warto zadbać o to, by urządzenie tego rodzaju znalazło się w naszym gospodarstwie domowym. Skorzystamy z niego w chwili, gdy będzie awaria sieci energetycznej lub kiedy będziemy wykonywać różnego typu prace w ogródku.