Press "Enter" to skip to content

Zarządzanie wynagrodzeniami pracowników

Kaśka Wilczewska 0

 

Wypłata wynagrodzenia to kwestia, która interesuje pracowników najbardziej. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom technologicznym możliwe jest usprawnienie zasad wypłacania wynagrodzenia i uczynienie ich bardziej przejrzystymi. Za sprawą wsparcia IT ułatwione zostaje naliczenie nadgodzin czy zmiana numeru konta bankowego. A wszystko to bez angażowania osób trzecich.

Nowe technologie ułatwiają rozliczanie się z pracownikami

SuccessFactors w PolsceRozwiązania SuccessFactors sap w Polsce to nadzieja na usprawnienie systemu wypłat wynagrodzeń. Narzędzia IT zostały zaprojektowane w takie sposób, żeby ułatwiać codzienne życie pracowników. Dzięki ich wykorzystaniu pracownik nie będzie miał problemu z nadprogramowymi godzinami – zostaną one zapisane w systemie, a za pomocą przejrzystych narzędzi będzie je można wymienić na czas wolny lub dodatkowe wynagrodzenie. Podobnie wygląda sytuacja z rozliczaniem się z delegacji. Wszystkie niezbędne informacje zostaną umieszczone na indywidualnym panelu pracownika, a na ich podstawie bezbłędnie zostanie naliczone wyższe wynagrodzenie. W wielu firmach pracownik, który zmieniał numer konta musiał zgłosić ten fakt w dziale księgowym. Dodatkowo nie zawsze miał gwarancję, że pieniądze zostaną zaksięgowane na nowym koncie. Za sprawą użycia nowego oprogramowania tego typu dane zostaną zmienione automatycznie, co praktycznie wyklucza ryzyko błędu. Również automatycznie można będzie zgłosić wniosek o urlop i mieć pewność, że zostanie on dostarczony pomimo nieobecności przełożonego w firmie.

System zarządzania kadrami daje pracownikom poczucie bezpieczeństwa i równego traktowania. Jego wielkim atutem jest usprawnienie pracy księgowości, co pozwala za zaoszczędzenie dużej ilości czasu. Dzięki niemu korzyści odnosi pracodawca, a także pracownicy.