Press "Enter" to skip to content

Zaoferowanie klientowi regałów mobilnych

Olaf Niewiadomski 0

Zatrudniłem się na stanowisku przedstawiciela handlowego, ponieważ pilnie poszukiwałem pracy. Początkowo miałem w tej firmie zostać na chwilę, ale praca tak bardzo mi się spodobała, że z niej nie zrezygnowałem. Na dodatek dobrze zarabiałem a to było dla mnie najważniejsze.

Zamówienie regałów mobilnych przez nowego klienta 

regały mobilneW firmie zajmowałem się klientami biznesowymi i to tej grupie odbiorców oferowałem produkty. Głównie było to wyposażenie magazynów czy sklepów. W ostatnim czasie robiłem wszystkie targety i szef był ze mnie zadowolony. Dlatego poprosił mnie, abym zastąpił przedstawiciela z innego regionu i sprzedawał regały mobilne, bo był spadek sprzedażowy. Zgodziłem się, bo łatwo było sprzedać takie regały i wiedziałem, że szybko zarobię dużą kasę. Sprawdziłem bazę klientów i postanowiłem odwiedzić dużego przedsiębiorcę, u którego jeszcze nikt nie był. Zrobiłem wywiad i wiedziałem, że posiadał kilka magazynów, dlatego miałem pewność, ze mobilnymi regałami na pewno będzie zadowolony. Takie regały były doskonałym rozwiązaniem do każdego pomieszczenia i zamierzałem to uświadomić temu klientowi. Umówiłem się z nim na spotkanie, co nie było łatwe. Pojechałem do niego z katalogiem, w którym dostępne były regały, żeby mógł dokładnie zapoznać się z ofertą. Klient wykazał zainteresowanie i miał wiele pytań na temat mobilnych regałów. Wyjaśniłem jakie miały zastosowanie oraz jakie korzyści za sobą niosło ich zastosowanie. Klient miał mi dać odpowiedź w ciągu dwóch dni.

Klient zamówił dwieście regałów i dzięki temu wykonałem dwumiesięczny plan sprzedażowy. Nawet mój szef był zaskoczony, że udało mi się tego dokonać. Właściwie to wystarczyło trafić na odpowiedniego odbiorcę i to wystarczyło. Wiedziałem kogo zainteresują regały.