Press "Enter" to skip to content

Zalety szklanych butelek niemowlęcych

Adam Lasecki 0

Najlepszym pokarmem dla nowonarodzonego maluszka jest mleko matki. Przez pierwsze pół roku zaspokaja potrzeby dziecka i dostarcza mu wszelkich niezbędnych składników odżywczych. Jest lekkostrawne, wspomaga prawidłowy rozwój, wzmacnia odporność, zmienia się wraz z wiekiem dziecka, dostosowując do jego wymagań. Jego dużą zaletą jest fakt, iż zaspokaja także potrzebę bezpieczeństwa i uspokaja malucha.

Butelka ze szkła ekologicznym produktem

butelki dla niemowląt szklaneZdarzają się jednak sytuacje, że matka nie może karmić swojego maluszka naturalnie lub podaje mu odciągnięty pokarm. Wówczas staje przed dylematem, jaką butelkę wybrać. W sklepach znaleźć można różnorodne produkty, modele wykonane ze szkła i plastiku, o różnych kształtach, antykolkowe, ze smoczkiem silikonowym lub kauczukowym. Świadomi rodzice często decydują się na butelki dla niemowląt szklane. Są one często zdecydowanie lepsze od plastikowych butelek, gdyż nie zawierają bisfenolu A, są bezpieczne dla malucha. Zastosowanie tworzyw sztucznych zwiększa ryzyko, że wraz z pokarmem podajemy maluchowi substancje, które mogą negatywnie odbić się na jego zdrowiu. Warto sięgnąć po dużo bezpieczniejszy, a jednocześnie ekologiczny produkt, jakim jest butelka ze szkła. Kiedyś były one bardziej popularne, jednak rynek produktów dla niemowląt zdominowały tańsze, lżejsza wyroby z plastiku. Coraz więcej rodziców zdaję sobie jednak sprawę z ich szkodliwego wpływu, dlatego decyduje się na produkty ekologiczne. 

Mimo tego, iż są cięższe, to jednak zdecydowanie bezpieczniejsze w użytkowaniu. Ich wadą jest podatność na stłuczenia, jednak zakup silikonowej osłonki skutecznie pozbywa się tego problemu. Zaletą tego zabezpieczenia jest fakt, iż butelka zyskuje ciekawy wygląd, jest łatwiejsza w utrzymaniu, a także zdecydowanie mniej narażona na stłuczenie.