Press "Enter" to skip to content

Zalety posiadania deszczowni

Kaśka Wilczewska 0

Posiadając gospodarstwo, warzywnik, czy mały ogródek nie możemy zapominać o podlewaniu swoich roślin, szczególnie teraz, kiedy susza dotyka niemal wszystkich terenów. Oczywiście ciężko jest podlewać wszystko ręcznie konewką i w dodatku korzystać z wody pitnej, której jest przecież coraz mniej. Dobrym rozwiązaniem jest wykopanie studni, która rozwiąże kilka problemów na raz.

Jak wygląda montaż deszczowni?

pompa do deszczowni elektrycznaDla dużych gospodarstw najbardziej praktycznym i jednocześnie najlepszym sposobem na walkę z suszą będzie wykopanie studni głębinowej. Możemy to zrobić sami, jednak jest to dość ciężka praca i należy mieć pewność, że woda, do której się dostaniemy nie zawiera niebezpiecznych związków chemicznych. W związku z tym najprostszym rozwiązaniem jest zatrudnienie firmy, która posiada odpowiedni sprzęt i zbuduje dla nas studnię. Nie jest to takie proste jak nam się wydaje. Przede wszystkim boki wykopanego dołu muszą zostać wyłożone specjalnymi płytami, które zapobiegną osuwaniu się ziemi. Jeśli nasza studnia będzie miała więcej iż osiem metrów wydobywanie z nich wody ręcznie nie będzie możliwe. W takich przypadkach trzeba korzystać ze specjalnej pompy. Wielu rolników decyduje się na tę inwestycję, ponieważ zależy im na deszczowni. Z jej pomocą będą mogli nawadniać ziemię i doczekać się dobrych plonów. Najlepszym rozwiązaniem jest pompa do deszczowni elektryczna. Wygodna w obsłudze, może służyć nam przez wiele lat. Jeśli posiadamy mały warzywnik, czy ogródek nic nie stoi na przeszkodzie, żeby skorzystać z tych samych narzędzi co rolnicy.

Trawa, drzewo, czy krzak również potrzebują wody. Dodatkowo wodę ze studni możemy wykorzystywać na przykład w naszej toalecie, gdzie z reguły i tak spłukujemy wszystko tą pitną. Nie ma to większego sensu, ponieważ tylko ją marnujemy. Decydując się na takie rozwiązanie nie tylko pomagamy roślinom, ale także zmniejszamy swoje rachunki.