Press "Enter" to skip to content

Zakup węgla na zimę

Ola Bednarz 0

W moim domu mam ogrzewanie węglowe. Mimo iż wiele osób uważa, że to metoda przestarzała, niewygodna i droga to ja jestem z niej zadowolona. Węgiel można kupić w dobrej cenie, ze składowaniem nie mam problemu, ponieważ mam dużą piwnicę, w której znajduje się piec grzewczy. Poza tym przyzwyczaiłam się do tej metody ogrzewania.

Węgiel dobrej jakości

węgiel wesołaZawsze już na jesieni rozglądam się za skupami opału, by znaleźć, taki który będzie oferował korzystne ceny i dobrej jakości towar. Jeśli kupuje się węgiel wesoła to trzeba patrzeć na jego kaloryczność. Im większa, tym węgiel jest lepszy. Słabej jakości węgiel będzie się szybciej spalał, a niedostatecznie ogrzeje cały dom. Ten lepszy sprawi, że trzeba będzie rzadziej dorzucać do ognia, a sam węgiel będzie wydajniejszy w użytkowaniu. Kupuję węgiel na tony, żeby w zimie nie musieć go już dokupywać, poza tym ten workowany jest droższy, niż ten sprzedawany luzem. Skup opału w jakim najczęściej robiłam zakupy niestety w tym roku się zamknął, zatem szukałam innej, korzystnej alternatywy. Długo szukałam miejsca, które wydało mi się godne uwagi. W końcu jednak oferta z Wesołej była najbardziej atrakcyjna. Sprzedawca był bardzo miły i pomocny, nie było problemu z przetransportowaniem opału za drobną dopłatą. Węgiel także był wysoko kaloryczny, wydawał się być dobrej jakości. Po pierwszym sezonie z nowym węglem także byłam zadowolona. Był wydajny i nie zużyłam nawet całego kupionego zapasu, mimo iż zima była mroźna.

W przyszłym sezonie grzewczym na pewno znowu udam się do tego samego punktu opału. Ceny mnie bardzo satysfakcjonują, a węgiel jest bardzo dobry. Cieszę się, że w mojej najbliżej okolicy jest dobry skup z którego mogę korzystać. Na pewno będę polecać go innym, mającym piece węglowe.