Press "Enter" to skip to content

Zainstalowałem gaz w nowym aucie

Ola Bednarz 0

 

Nigdy nie planowałem kupować samochodu o większej pojemności niż 1,4 litra, ponieważ uważałem, że to dla mnie zbędny koszt. Małe samochody nie potrzebowały tyle paliwa a i tak jeździło się ekonomicznie. Trafiła mi się jednak świetna okazja kupna samochodu o większej pojemności.

Samochód z instalacją lpg

instalacje lpg - RzeszówDługo się zastanawiałem nad takim zakupem mimo, iż oferta była wyjątkowo. Wiedziałem, że wlewać trzeba dużo więcej paliwa i jedna taka wizyta na stacji benzynowej słono kosztowała. Sąsiada poprosiłem o radę a on namówił mnie na ten zakup. Stwierdził, że skoro nie chcę wydawać dużo na paliwo to mam zamontować sobie w aucie gaz. Przeliczyłem jak to wyglądało i jazda na gazie była o wiele tańsza. Dzięki temu mogłem kupić to auto. Sąsiad to nawet dał mi namiar na firmę, która zakładała profesjonalnie instalacje lpg – Rzeszów i dawali tam gwarancję. Kupiłem samochód i od razu umówiłem się na założenie instalacji gazowej. Kosztowało to trochę pieniędzy, ale to była dobra inwestycja, ponieważ koszty tankowania były o wiele niższe. Kiedy odebrałem samochód to dostałem instrukcje jak postępować w przypadku takiej instalacji. Musiałem odpalać auto na benzynie a później przełączyć się na gaz. Wszystko było banalnie proste. Pierwsza wizyta na stacji była przyjemna, ponieważ zapłaciłem dosłownie grosze. Auto nie straciło na osiągach i jeździło się tak samo jak na benzynie. Była jedna zasadnicza różnica. Płaciłem za gaz na stacji o wiele mniej. Dobrze, że sąsiad poradził mi montaż gazu w aucie.

Na przeglądzie zawsze jest sprawdzana butla i płacę za to dodatkowo, ale to jest koszt, który ponoszę tylko raz w roku i wcale tego nie odczuwam. Samochodem jeździ się bardzo dobrze i póki co nic się w nim nie zepsuło. Dokonałem dobrego zakupu.