Press "Enter" to skip to content

Zabezpieczenie pracowni w fabryce

Kaśka Wilczewska 0

Prowadząc fabrykę w której pracownicy mają do czynienia z substancjami niebezpiecznymi dla zdrowia oraz toksycznymi musimy w szczególny sposób zadbać o ich bezpieczeństwo. Warto w związku z tym zamontować odpowiednie urządzenia zabezpieczające.

Urządzenia do wentylacji pomieszczenia

filtry węglowe do lakierniW pracowniach, gdzie ludzie pracują z chemikaliami oraz toksycznymi substancjami nie jest trudno o poważne problemy zdrowotne. Pracodawca ma obowiązek – nie tylko prawny ale również moralny zadbać o bezpieczeństwo ludzi których zatrudnia. Jednym ze sposobów na zabezpieczenie oraz regularną wentylację takich pracowni jest zainstalowanie w niej ściany lakierniczej z odpowiednimi, dostosowanymi do warunków panujących w pracowni oraz substancji jakie są w niej stosowane filtrami, które skutecznie oczyszczą powietrze z toksyn. Jednymi z najlepszych filtrów, które mają najbardziej uniwersalne zastosowanie są filtry węglowe do lakierni. Przeznaczone one są co do zasady do ścian o większych rozmiarach, ponieważ mają wbudowane wentylatory o zdecydowanie większej mocy niż w wersji klasycznej, dzięki temu mogą funkcjonować bez konieczności instalowania dodatkowego wspomagania. Ich ogromną zaletą jest to, że charakteryzują się ponadprzeciętną wydajnością oraz wytrzymałością. Jeżeli będziemy chcieli je zamontować w mniejszych ścianach może być konieczna wymiana wentylatora – w takich urządzeniach potrzebny jest taki o większej mocy, lub konieczność zamontowania urządzenia wspomagającego. Warte uwagi jest również to, że wentylatory oraz filtry działają w sposób przyjazny dla środowiska.

Wybierając zabezpieczenia do pracowni w swoim przedsiębiorstwie pracodawca powinien kierować się przede wszystkim jego skutecznością oraz komfortem i bezpieczeństwem pracowników. Wentylacja w pomieszczeniach z chemikaliami jest niezbędna.