Press "Enter" to skip to content

Wyposażenie jachtów – co się na nie składa?

Adam Lasecki 0

Rejsy jachtami są coraz bardziej popularne. Ich ceny spadają, a jachty można wypożyczać na dowolny okres przez prawie cały rok. Żeby jednak taki rejs był dla ans przyjemny to jacht musi być odpowiednio wyposażony. W skład jachty składa się bogate wyposażenie, które można podzielić na kilka kategorii.

Wyposażenie jachtu i wygoda podróżowania

wyposażenie jachtówPierwsza kategoria to wyposażenie jachtów dotyczące wygodny rejsu. Na pokładzie jachtu powinny się znaleźć urządzenia kuchenne i sanitarne. Dzięki nim można spokojnie podróżować bez cumowania w porcie. Mała kuchenka jest najczęściej zasilana na gaz, natomiast jacht ma własny obieg sanitarny, dzięki czemu nieczystości nie trafiają do wody, tylko są opróżnione przez specjalistyczne firmy. Poza wygoda podróżowania należy zadbać o bezpieczeństwo. Na jachcie niezbędne są kamizelki ratunkowe, nawet jeśli wszyscy uczestnicy rejsu lubią pływać. Kamizelka jest niezbędna w czasie sztormu czy innych niebezpiecznych sytuacji an wodzie. Na jachcie musi się znaleźć gaśnica jak również race, dzięki którym będziemy sygnalizować że potrzebujemy pomocy. Bezpieczeństwo zapewniają nam także mocne i silne liny do cumowania i zarzucania kotwicy, jak również stabilny podkład i stabilny maszt. Przydatne jest bardzo wyposażenie jachtów służące do nawigacji i komunikacji. Są to na przykład kompasy, urządzenia GPS, radiotelefony i baofengi, czy też inne nawigacje. Dzięki nim łatwiej będzie się nam odnaleźć na pełnej wodzie, jak również komunikować ze strażą przybrzeżną, portem, czy firmą wynajmująca jachty.

Z pewnością bezpieczeństwo, wygoda i pewność dobrej komunikacji są najważniejszymi rzeczami podczas podróży jachtem. Te trzy rzeczy z łatwością można połączyć, a wyposażenie jest łatwe do kupienia w każdym sklepie żeglarskim.