Press "Enter" to skip to content

Wyłączniki czuwające nad prawidłowym obiegiem prądu

Karolina 0

W większości dzisiejszych przedsiębiorstw produkcyjnych za prawidłowe wytwarzanie elementów odpowiedzialne są w pełni zautomatyzowane maszyny nad którymi kontrolę sprawują specjalnie zaprogramowane czujniki, który znalazły zastosowanie w wielu zakładach pracy z różnych gałęzi przemysłu. Przez wielu specjalistów obecnie uważane za niezastąpione.

Wyłączniki kontrolujące prawidłowy przebieg produkcji

wyłączniki krańcoweJedną z najważniejszych zalet obecnie oferowanych na rynku wyłączników jest niewątpliwie łatwość ich nadzorowania oraz funkcjonowania. Wyłączniki krańcowe posiadają ważną cechę, którą jest potencjał przełączania wysokich prądów występujących w obwodach. Najważniejszym zadaniem takich wyłączników jest elektryczne odizolowanie zespołu styków oraz zdolność otworzenia styków, które wcześniej zostały zamknięte. Przez większość przedsiębiorców wykorzystywane są do ustawienia limitów głównej przekładni zębatej. Dzięki temu montowane są na liniach produkcyjnych lub transportowych poruszających ruchem liniowym postępowym. Wmontowane są w obudowę odporną na wszelkiego rodzaju czynniki zewnętrzne i uszkodzenia powstałe w wyniku zalania lub uderzenia. W ekstremalnych warunkach wyłączniki są zdolne pracować podczas obciążenia prądowego które może sięgać nawet piętnaście amperów. Wszystkie dostępne w oficjalnej sprzedaży wyłączniki krańcowe różnią się od siebie długością dźwigni końcowej przełącznika, dlatego jest ona regulowana w taki sposób aby każdy mógł dostosować ją do swoich indywidualnych potrzeb.

Każdy z wyłączników krańcowych posiada specjalny pierścień zabezpieczający przed obrotem dźwigni w błędnym kierunku. Urządzenia te trwale czuwają nad prawidłowym przebiegiem procesu produkcyjnego w wielu przedsiębiorstwach zajmujących się np przetwórstwem lub technologią wtrysku. Dzięki nim w momencie dostarczenia zbyt wysokiego prądu momentalnie odcinają dostęp prądu do maszyny.