Press "Enter" to skip to content

Wykorzystanie szkła do dzielenia powierzchni

Olaf Niewiadomski 0

Powierzchnie biurowe wymagają odpowiedniej organizacji oraz zagospodarowania w celu zapewnienia odpowiedniej funkcjonalności i wydajności osobom pracującym wewnątrz. W związku z tym powierzchnie bardzo często dzieli się na mniejsze obszary z wykorzystaniem różnych materiałów.

Zastosowanie szkła do wykończenia zewnętrznych elewacji

ściany działowe szklane przesuwneWydzielenia mają na celu zapewnienie pracownikom niezbędnej przestrzeni oraz odpowiednią organizację pomieszczeń. Oprócz boxów pracowniczych istnieje konieczność wydzielenia pomieszczeń operacyjnych takich jak chociażby sale konferencyjne. W nowoczesnych obiektach najpowszechniej stosowanym materiałem jest szkło. Posiada ono dobre właściwości jeśli chodzi o izolację akustyczną oraz futurystyczny, nowoczesny wygląd który jest pożądany. Wydzielenia są realizowane jako ściany działowe szklane przesuwne. Ten rodzaj jest najbardziej popularny ze względu na swoją charakterystykę. Warto zaznaczyć, że ściany działowe wykonane ze szkła zapewniają niezwykłą elastyczność osobom zarządzającym obiektami. W razie potrzeby ścianę taką można przemieścić w inne miejsce, tworząc w ten sposób nową przestrzeń. Jest to często wykorzystywana praktyka w celu organizacji nowego miejsca pracy lub salki konferencyjnej. Wraz z rozwojem firmy może zmieniać się rozkład przestrzenny pomieszczenia biurowego. Dodatkowym etapem jest możliwość rozsuwania ścianek w razie potrzeby. Zapewnia to możliwość sprawnej komunikacji i przejścia między stanowiskami pracy.

Szkło jako materiał konstrukcyjny jest coraz częściej wykorzystywany do wykonania zewnętrznej elewacji obiektu. Coraz częściej jednak jest ono również wykorzystywane jako materiał wykończeniowy wewnątrz do dzielenia przestrzeni roboczych. W związku z tym na rynku wzrasta zapotrzebowanie na materiały takie jak szkło.