Press "Enter" to skip to content

Wykorzystanie meblościanki w salonie

Ania Ogrocka 0

 

Choć segmenty meblowe zwane meblościanką kojarzą się głównie z bardzo niemodnym już wystrojem mieszkań, to ich obecne odpowiedniki pozwalają zupełnie zmienić zdanie na ich temat. Meblościanka to zbiór odpowiednich segmentów mebli, które umożliwiają dowolne ich rozmieszczenie, ale cechuje je jeden charakter i wzór. 

Nowoczesne meblościanki w salonie

meblościanki do salonuMeblościanka niekoniecznie musi być stojącym równo zbiorem mebli tej samej wysokości. Obecne rozwiązania proponowane przez projektantów mebli to łączenie różnokolorowych segmentów, które często cechuje asymetryczność. Co ważne, meblościanki do salonu nie muszą zajmować całej przestrzeni przy ścianie jak to było kiedyś, bowiem obecnie raczej praktykowane są rozwiązania niewielkie, złożone z niedużych szafek, ciekawych półek i komód. Ich modułowy charakter pozwala na dowolne rozmieszczenie, przez co możemy stworzyć zupełnie niepowtarzalną meblościankę, a zmiana frontów szafek na własne kolory nada im naszego indywidualnego charakteru. Jest to też forma oszczędności miejsca w małych mieszkaniach, bowiem półki i szafki mogą być przymocowane wysoko przy suficie, co oszczędza przestrzeń i nadal wygląda estetycznie, modnie i jest w pełni praktyczne. Dla wyjątkowo małych mieszkań ciekawym rozwiązaniem jest umieszczenie łóżka w meblościance, które będzie w pełni niewidoczne w ciągu dnia, a w nocy da nam możliwość stworzenia sypialni w salonie.

Powrót do dawnych trendów wystroju wnętrz nie oznacza wiernego kopiowania znanych nam z dzieciństwa pomysłów. Jednak dawne trendy połączone z nowoczesnymi wykończeniami, kolorami i wzorami pozwolą uzyskać nietypowy i zachwycający efekt. Meblościanka może być jednym z tych pomysłów, do którego warto wrócić, bowiem cechuje się funkcjonalnością i elegancją.