Press "Enter" to skip to content

Wydajny odkurzacz do hotelu

Ola Bednarz 0

Klienci wynajmujący noclegi w hotelach, oczekują wysokiego standardu, miłej obsługi i czystości. Wiele dużych hoteli korzysta z usług sprzątających firm zewnętrznych, natomiast mniejsze obiekty zatrudniają panie sprzątaczki.

Jaki powinien być odkurzacz wykorzystywany w hotelu?

odkurzacze do hoteluSprzątanie w takich obiektach musi się odbywać szybko i sprawnie, ponieważ zaraz po skończeniu doby hotelowej, trzeba wyczyścić pokój i przygotować go dla kolejnych gości. Pracownice sprzątające mają na to niewiele czasu, bo zaledwie dwie, trzy godziny, więc muszą się sprężać. Profesjonalne odkurzacze do hotelu posiadają dużą moc ssącą i zestaw wielu końcówek umożliwiających wysprzątanie trudno dostępnych miejsc. Aby sprzątaczka mogła w krótkim czasie posprzątać cały pokój, razem z łazienką, potrzebuje wielofunkcyjne urządzenie, które potrafi czyścić na mokro i sucho jednocześnie. Dzięki takiemu rozwiązaniu, może za jednym razem posprzątać podłogi, dywany, wyczyścić parapety, czy umyć kafelki w łazience. Najczęściej w hotelach są stosowane modele przemysłowe, gdyż są znacznie bardziej wydajne niż klasyczne odkurzacze, jakie możemy kupić w każdym sklepie ze sprzętem do gospodarstwa domowego. W niektórych, bardziej nowoczesnych hotelach są stosowane odkurzacze centralne, które znacznie ułatwiają pracę sprzątaczką i nie wymagają przenoszenia go z pomieszczenia do pomieszczenia. Jest to odkurzacz stacjonarny, który na stałe się montuje na ścianie, na przykład w pomieszczeniu gospodarczym, lub piwnicy.

Hotele kładą duży nacisk na czystość, dlatego sporo pieniędzy przeznaczają na usługi sprzątające. Odkurzacz stosowany w takim obiekcie musi być wydajny, cichy i ekonomiczny, gdyż będzie użytkowany każdego dnia po kilka, lub nawet kilkanaście razy wedle zapotrzebowania.