Press "Enter" to skip to content

Wycena domów do kredytu

Monika Zezik 0

Moja koleżanka jakiś czas temu kupiła sobie nowe mieszkanie. Oczywiście jest to mieszkanie wzięte na kredyt i w związku z tym cała procedura kupna trwała trochę czasu. Takie mieszkanie jak ma ona w Warszawie jest naprawdę bardzo drogie. I chyba rzadko kogo stać na to by kupić taką nieruchomość za gotówkę.

Wycena domów przebiega szczegółowo

wycena domówJa także swoje mieszkanie kupowałam dzięki temu, że uzyskałam na nie kredyt. I wiem, że to wcale nie jest takie proste i szybkie. Dużą rolę podczas całego procesu otrzymania kredytu ma rzeczoznawca, który to potwierdza ile tak naprawdę mieszkanie jest warte. Jeśli cena mieszkania i opinia rzeczoznawcy będą się znacznie różniły to raczej kredyt nie zostanie przyznany. Taka wycena mieszkań nie trwa wcale długo. Dla rzeczoznawcy, który dobrze zna rynek taka wycena nieruchomości komercyjnych jest naprawdę powszechna. Pewnie czasem wystarczy, że usłyszy adres i to jaką wielkość ma dane mieszkanie by potrafił ocenić ile jest warte. Taka wycena nieruchomości nie jest także mocno droga biorąc pod uwagę wiele innych kosztów jakie ponosi się podczas otrzymania kredytu. Zupełnie inaczej przebiega tania wycena domu w warszawie, ze względu na to, że każdy dom jest inny musi przebiegać dużo bardziej szczegółowo. Ze względu na to jest też odpowiednio droższa od wyceny mieszkań. U koleżanki rzeczoznawca potwierdził wersję sprzedającego co do ceny. Jednak zanim znajomi dostali kredyt i tak minął około miesiąc. Ale jak przypomnę sobie ile czekałam ja na podpisanie umowy to chyba także było podobnie.

Jednak osobie, która czeka na decyzję termin ten wydaje się znacznie dłuższy. Po tym jak koleżanka dostała decyzję zadzwoniła od razu do mnie i chyba do całej swojej rodziny bo była taka szczęśliwa, że już niedługo będzie miała swoje własne upragnione mieszkanie.