Press "Enter" to skip to content

Wybieramy pompę do wydajnego podgrzewania wody użytkowej

Ola Bednarz 0

Pompy ciepła to rozwiązanie najczęściej stosowane w chłodnictwie, albo klimatyzacji pomieszczeń. Stosuje się je także w przemyśle spożywczym, jak również w gospodarstwach domowych. Jak zatem wybrać odpowiednią?

Podgrzewanie wody użytkowej z pompami ciepła

podgrzewanie wody użytkowej Należy z uwagą prześledzić, jakie dokładnie pompy ciepła oferują producenci i czy jest dzięki nim możliwe wydajne podgrzewanie wody użytkowej. Pompa funkcjonuje w taki sposób, aby przepychać powietrze odwrotnie do jego naturalnego biegu (z zimnego do ciepłego). Każda pompa funkcjonuje w nieco inny sposób i składa się w innych elementów. Są dostępne pompy powietrzne: powietrze-powietrze albo powietrze-woda. Uzupełnieniem pompy będą baterie słoneczne, które wspomagają ekologiczne wykorzystywanie naturalnego źródła energii, jakim jest promieniowanie słoneczne. Każdy nowo powstający budynek gospodarczy czy też dom mieszkalny, powinien mieć odpowiednie dokumenty, które ułatwiają dobór odpowiedniej pompy i jej mocy. Pompa ciepła może ogrzewać dom samodzielnie, albo stanowić element uzupełniający z innym urządzeniem (na przykład z kotłem gazowym albo olejowym). Systemy grzewcze z zastosowaniem pompy ciepła dają możliwości wielu konfiguracji dostosowanych do zapotrzebowania na energię i powierzchni budynku. Jeśli chodzi o dostępność, to zarówno w większych jak i mniejszych miejscowościach, takich jak Bydgoszcz czy inne, łatwo można zorientować się w wyposażeniu w pompę ciepła.

Pompy podczas pracy wytwarzają też hałas, który da się łatwo wyeliminować poprzez zastosowanie ekranów chłonących dźwięk i niwelujących poziom hałasu powstałego wtedy.