Press "Enter" to skip to content

Wujek jest okulistą dziecięcym w poradni

Maniek Legowski 0

Mojej mamy brat jest okulistą. Jest to jedyny lekarz w mojej rodzinie. Zawsze mówi się tak, że dobrze jest mieć jednak lekarza w rodzinie i to obojętnie jakiej specjalizacji. Gdy tylko przy okazji jakiś świąt spotykam się ze swoim wujkiem to niemal każdy zarzuca go pytaniami o swój stan zdrowia.

Okulista dziecięcy musi mieć podejście do najmłodszych

okulista dziecięcyWujek odpowiada na tyle i le może. Jednak trzeba pamiętać przecież, że jest okulistą i tak naprawdę to dobrze może tylko sprawdzić ewentualnie stan oczu. Ale to też nie przy okazji śniadania u cioci tylko przy odpowiednim sprzęcie w gabinecie. Wujek pracuje w Bydgoszczy i chyba jest zadowolony z tego powodu. Wcześniej pracował w innym mieście i jakoś nie był zachwycony. Teraz widzę, że jest szczęśliwy. A poradnia okulistyczna, w której pracuje znajduje się całkiem niedaleko miejsca gdzie mieszka. Razem z nim w tej poradni pracuje inny polecany okulista dziecięcy w Bydgoszczy i wujek opowiada nam zawsze o tym, że go podziwia. Po prostu takie badanie wzroku wygląda jednak inaczej u dorosłego pacjenta a całkiem inaczej u dziecka. Trzeba mieć predyspozycje do tego żeby móc pracować z dziećmi. Absolutnie nie każdy się do tego nadaje. Obok poradni znajduje się salon optyczny gdzie najczęściej pacjenci robią sobie okulary. W tym salonie od lat pracuje ten sam optyk, który jest bardzo dobry. Wujek także u niego robi chociaż by swoje okulary i jest naprawdę bardzo zadowolony. A ja teraz po świętach mam zgłosić się do wujka żeby zrobić sobie badanie oczu. Ja dbam o swój wzrok i takie badania u niego robię co roku.

Jak do tej pory wszystko było w porządku i mam nadzieję, że jeszcze długo tak pozostanie. Wujek bardzo lubi swoją pracę. I chociaż pracuje naprawdę bardzo długo to myślę, że ma ogromną satysfakcję z tego co robi. Ja nigdy nie będę miała takiej satysfakcji z pracy jaką ma lekarz.