Press "Enter" to skip to content

Wózki inwalidzkie dopasowane do potrzeb

Justyna Zawicka 0

 

Wózek inwalidzki to dla każdego niepełnosprawnego jeden z ważniejszych zakupów w życiu. Wózek zastępuje nogi osobie chorej i pozwala jej być w pełni samodzielną. Na rynku istnieje wiele wózków, które dopasowane są do konkretnych oczekiwań użytkownika.

Rodzaje wózków inwalidzkich

wózki inwalidzkie sklep onlineNajbardziej popularne wózki inwalidzkie to tak zwane wózki ręczne. Koła poruszają się dzięki sile ludzkich rąk. Polecane są do użytku codziennego. Oprócz standardowych wózków istnieje również wiele modeli które stworzone są z myślą o konkretnych potrzebach. Nie chodzi tu jedynie o swobodę ruchów, ale możliwość oddawania się jakiejś pasji. I tak na przykład powstały wózki dla aktywnych. Wykonane są z lekkiego aluminium. Są o wiele bardziej zwrotne i polecane osobom, które aktywnie spędzają czas. Przeciwieństwem wózka aktywnego jest wózek stabilizujący. Przeznaczony jest dla osób, które potrzebują podparcia pleców i głowy. Często posiadają nawet funkcję odchylania się do pozycji leżącej. Taki typ wózka jest jednak trochę cięższy i mniej zwrotny od pozostałych.  Aby realizować swoje pasje warto pomyśleć o wózku sportowym. Ten rodzaj pojazdu nie nadaje się do codziennego użytkowania. Jest bardzo lekki i maksymalnie zwrotny. Konstrukcja przystosowana jest do tego, aby użytkownik mógł uprawiać sport lub tańczyć.  Wózki inwalidzkie sklep online przewiduje również wyposażenie skierowane do dzieci. Dzieci ze względu na niższy wzrost oraz mniejszą siłę w rękach, powinny posiadać wózek dostosowany do swojej sylwetki. Wózki przeznaczone dla dzieci charakteryzują się lekką budową.

Dzięki temu łatwiej jest poruszać kołami wózka, nawet przy niewielkiej sile. Wózki posiadają wymienne koła. Jedne przeznaczone są do jazdy po płaskim terenie, inne umożliwiają na przykład jazdę po terenie kamienistym.