Press "Enter" to skip to content

Wodoodporne stylowe buty chiruca

Ola Bednarz 0

Turyści wybierający się na górskie szlaki w kraju lub zagranicą starają się zaopatrzyć w dobrej, jakości obuwie, sprzęt turystyczny i odzież zapewniającą prawidłowe warunki termiczne.

Buty chiruca dla turystów

buty chirucaJeżeli wędrowcy wybierają się na kilkudniowe wycieczki górskie, mogą wybrać lekkie buty chiruca, o niskiej cholewce, wykonane z naturalnego zamszu, zabezpieczonego nieprzemakalną membraną, czyli dodatkową warstwą materiału, chroniącego przed wodą i zimnem. Ponadto wspomniane stylowe buty chiruca zaopatrzone są w sztywną podeszwę zabezpieczającą nogę przed otarciem i pozwalające na długie użytkowanie, posiada także elementy odblaskowe. Natomiast klasyczne męskie buty chiruca, nadają się na miejskie spacery, do pracy a także na niezbyt trudny szlak turystyczny. Cholewka wykonana jest z wysokiej, jakości nubuku a dodatkowo zakonserwowana przez impregnat nikwax, zapewni nie wchłanianie wody, natomiast miękkie wkładki sprawią komfort chodzenia. Trzeba przyznać, że nikwax, do nubuku skutecznie zabezpiecza skórę, zapewniając ochronę przed brudem, nadanie właściwości wodoodpornych i oddychających. Impregnat nikwax sprawia, że użytkownicy mogą długo cieszyć się użytkowaniem obuwia, a jego skład jest bezpieczny dla środowiska i nie jest łatwopalny, ponadto używanie preparatu nikwax, nie zmienia wyglądu obuwia. Natomiast buty meindl, są obuwiem z klimatyzacją, ponieważ sposób ich wyprodukowania zapewnia najlepsze warunki w środku obuwia, dzięki czemu noga swobodnie oddycha. Buty meindl, wyposażone są w mocne rzepy umiejscowione w okolicach śródstopia a język buta dopasowuje się do stopy gwarantując wygodę.

Turysta wyposażony w wygodne buty, musi pomyśleć o właściwym schronieniu podczas wędrówek, a zapewni to namiot turystyczny dopasowany do ilości osób, które będą z niego korzystały. Profesjonalny ekwipunek to bezpieczeństwo i zadowolenie z wyprawy.