Press "Enter" to skip to content

Własny biznes – tworzenie aplikacji mobilnych

Renata Arciszewska 0

Bardzo chciałam otworzyć własny biznes, takie drobne pogotowie komputerowe. Problem polegał na tym, że ja się na tym nie znam, ale według moich obliczeń można nawet sporo zarobić. Prawie każdy z nas w domu, nie wspomnę już o firmach ma na stanie komputer, czy też teraz i tablet.

Przyjaciel i sprawdzone tworzenie aplikacji mobilnych

tworzenie aplikacji mobilnychTakie urządzenia też się przecież psują i jak my ludzie też potrzebują kogoś, kto je naprawi, wyleczy, że się tak wyrażę. Wcale bym nie wpadła na ten pomysł z tym biznesem o takiej specjalności, gdyby mój przyjaciel nie był z zawodu informatykiem. Jest on po studiach i ma trzy letnie doświadczenie zawodowe. Ale kryzys w naszym kraju doprowadził do tego, że odczuł on jego negatywne skutki, czyli został zwolniony. Dlatego postanowiłam coś zrobić i otworzyć własną firmę. Ja zajmę się stroną marketingową i biznesową, a on zajmie się stroną wykonawczą. Będzie mógł też coś tworzyć na zlecenie, na przykład aplikacje mobilne dla firm. Niektóre firmy potrzebują takich usług. Warto spróbować, najwyżej nie wyjdzie. Przyjaciel mi mówił, że sprawdzone tworzenie aplikacji mobilnych nie jest dla niego żadnym wyzwaniem, zrobi to nawet w jeden dzień, czyli jedno zlecenie. W takim wypadku będzie trzeba dobierać obwiednio dobrze płatne zlecenia. Z czasem można przecież rozszerzyć działalność o tworzenie aplikacji na androida, ale to znacznie później. Na sam początek trzeba skupić się na promowaniu naszej firmy, tak by zdobyć jak najwięcej klientów, trzeba będzie płacić podatki oraz nie chcę płacić ich z własnej kieszeni.

Trzeba na to zarobić. Myślę, że projektowanie aplikacji mobilnych będzie taką dodatkową usługą, a główną naprawa. Zobaczymy ile uda się zdobyć klientów i zleceń. Tworzenie aplikacji internetowych może też być kluczem do sukcesu. Zobaczymy z biegiem czasu.