Press "Enter" to skip to content

Wiewiórki w Inowrocławiu i noclegi w tym mieście

Ola Bednarz 0

Gdy w zeszłym roku byłam we Wrocławiu chodziłam szlakiem krasnali. Wrocław ma ich ponad dwieście. Tworzą piękna ozdobę miasta. W tym roku wraz z rodzicami przyjechaliśmy do naszej babci. Babcia mieszka na wsi pod Pakością.

Noclegi w pięknym mieście

noclegiObok babci mieszka wujek, brat mamy. Razem z żoną prowadzą gospodarstwo agroturystyczne. Tanie noclegi wraz z wyżywieniem. Obok domu jest staw gdzie wędkarze mogą łowić ryby oraz mała zagroda dla zwierząt. W zagrodzie są: kozy, kurki, koguty oraz króliki. Na podwórku zawsze kręcą sie dwa koty a domu pilnują dwa owczarki niemiecki: Dingo i Beza. Ciocia mówi, że rzadko kto korzysta tylko z noclegów. Najczęściej jak przyjeżdżają całe rodziny z dziećmi to chcą mieć również wyżywienie. Noclegi bez wyżywienia to dla nich niesamowita rzadkość. Nawet jak podróżny zatrzymuje sie tylko na jedna noc to chętnie je kolacje i śniadanie. Niekiedy ciocia przygotowuje również kanapki na dalszą podróż. Po kilku dniach pobytu u babci wraz z kuzynostwem pojechałem do Inowrocławia. Zwiedziliśmy Park Solankowy, tężnie. napiliśmy się wody w pijalni, zwiedziliśmy mała palmiarnię i poszliśmy szlakiem wiewiórek. Naturalnych rozmiarów figurki wiewiórek wykonane z brązu rozmieszczone są głównie wzdłuż ulicy Solankowej, która prowadzi do parku i tężni. Można je znaleźć na gzymsach, parapetach . Jedna z figurek pilnuje wejścia do Parku Solankowego. Gdyby nie moje kuzynostwo znalazłabym tylko dwie wiewiórki spośród chyba piętnastu. Oczywiście od czasu do czasu giną figurki wiewiórek, ale na ich miejsce powstają nowe.

Polecam każdemu poszukiwanie wiewiórek to wspaniała zabawa, szczególnie dla mniejszych dzieci. To były bardzo fajne wakacje. Na pewno jeszcze nieraz wrócę w te strony i może uda się nam zobaczyć jeszcze więcej ciekawych rzeczy.

Warto sprawdzić http://noclegikalisto.pl