Press "Enter" to skip to content

Wąż ssący jako element służący do czyszczenia kanalizacji

Renata Arciszewska 0

Każdy samochód dostawczy do czyszczenia kanalizacji musi zostać odpowiednio wyposażony. Na polskim rynku istnieje wiele elementów dodatkowych, które trzeba zakupić do takiego samochodu. Samochód jest w stanie dojechać do trudnych miejsc i oczyścić kanalizację za pomocą pomp ciśnieniowych.

Akcesoria dodatkowe do samochodów czyszczących – wąż ssący i inne

węże ssąceTakie samochody bardzo często stosowane są do czyszczenia kanalizacji w miastach. Na szczególną uwagę zasługują węże ciśnieniowe, których średnicę i długość należy dostosować do parametrów roboczych. Tylko wtedy możliwe jest bardzo dokładne oczyszczenie kanalizacji z różnych zabrudzeń. Jako że takie urządzenia mają zazwyczaj niewielkie wymiary, to mogą być wykorzystywane do czyszczenia rur kanalizacyjnych w osiedlach i bardzo wąskich uliczkach miast. Szczególnie ważne są węże ssące, przez które wydobywane są zanieczyszczenia i następnie wprowadzane do specjalnego zbiornika w samochodzie czyszczącym. Dopiero później zanieczyszczenia z rur mogą zostać wywiezione i zutylizowane w odpowiedni sposób. Węże zawsze dobiera się odpowiednio do konkretnego samochodu z pompą ssąco-płuczącą. Trzeba zwrócić uwagę na moc silnika spalinowego. Możliwy jest zakup urządzeń z mocą silnika nawet do 50 KM. Z kolei pompy ciśnieniowe mogą mieć nawet 280 bar. Warto wybrać też odpowiednią wydajność wody w samochodzie dostawczym. Najlepiej jeśli będzie ona wynosić do 130 l/min.

W samochodach stosowane są różne zbiorniki – różnią się one przede wszystkim swoją pojemnością. Można postawić na zbiorniki o pojemnościach 400 lub 600 litrów, ale są też takie, które zmieszczą nawet 1200 litrów. Do tego wszystkiego trzeba dobrać jeszcze głowice i akcesoria robocze. Wybierając samochód czyszczący kanalizację, warto zwrócić uwagę na wyposażenie przestrzeni ładunku takiego samochodu.