Press "Enter" to skip to content

W wolnym czasie – na kajaki!

Katarzyna Mikołowska 0

Pasjonatów spływów kajakowych nie brakuje. Wręcz przeciwnie – amatorów tego typu rozrywki jest coraz więcej. Nic dziwnego – kajaki mają swój niezaprzeczalny urok. W dodatku jest to aktywny wypoczynek na łonie natury, w otoczeniu wody, a nie zaleganie przed telewizorem i oglądanie wątpliwej jakości programów.

Wybierz się na długi spływ kajakowy

długi spływ kajakowy z PomiechówkaZasadniczo na początek zaleca się stosunkowo krótkie spływy. Dla osoby, które z kajakami ma do czynienia po raz pierwszy, jest to jakiegoś rodzaju stres i wiedza do zdobycia. Trzeba zapoznać się z techniką pływania kajakiem, z całą specyfiką pływania, żeby poczuć się pewniej na wodzie. Dlatego początkujący powinien zacząć od niewymagających, krótkich spływów. Jeżeli jesteś już na bardziej zaawansowanym poziomie, możesz pozwolić sobie na przykład na długi spływ kajakowy z Pomiechówka. Piękne widoki, relaks i sport – to wszystko, czego nam trzeba do aktywnego wypoczynku. Nie trzeba chyba mówić, że na łonie natury wypoczywa się dużo lepiej? W dodatku nad wodą nie czuje się tak bardzo gorących temperatur. To potrafi być zdradliwe, dlatego koniecznie trzeba zaopatrzyć się w dobry filtr przeciwsłoneczny. Wiele godzin nad wodą i w słońcu bez odpowiedniej ochrony może być tragiczne w skutkach. Należy też mieć jakąś czapkę, lub kapelusz i środki na komary. Jeśli o niczym nie zapomnisz, dobrą zabawę masz gwarantowaną.

Jeśli lubisz kontemplować w otoczeniu przyrody, możesz na kajaki wybrać się sam. Znacznie weselej i lepiej jest jednak wybrać się grupą znajomych. W grupie zawsze raźniej, w dodatku można przestać wiosłować i dryfować powoli całą grupą kilku kajaków. Tutaj duże znaczenie ma prąd rzeki, którą płyniemy. W każdym razie, kajaki można polecić każdemu, kto kocha przyrodę i aktywny wypoczynek.