Press "Enter" to skip to content

W ogrodnictwie pomocne będą zbiorniki na wodę

Dorota Romańska 0

 

W ogrodnictwie można wykorzystywać wodę deszczową do podlewania upraw. Wodę deszczową można zbierać w specjalnych zbiornikach na wodę. Odzyskiwanie wody deszczowej jest dobre z punktu widzenia ochrony środowiska. Nie marnuje się wówczas wody z kranu bo do podlewania roślin wykorzystuje się jej naturalny zasoby, czyli wodę deszczową.

Do trzymania wody potrzebne są wytrzymałe zbiorniki

wytrzymałe plastikowe zbiorniki na wodęTrzymanie wody deszczowej w ogrodnictwie wiąże się również z jej gromadzeniem. Zatem zbiorniki na taką wodę muszą stać na zewnątrz. Muszą one być odporne na warunki atmosferyczne. Najlepsze w tym celu będą wytrzymałe plastikowe zbiorniki na wodę, które można postawić w ogrodzie w dowolnym miejscu. Wykonane są one z materiału, który cechuje się wysoką odpornością na wszelkie warunki pogodowe. Przy mocnych opadach woda deszczowa zbierać się będzie dość szybko. Dlatego najlepiej jest zainwestować w pojemniki o dużej pojemności. Dopływ wody do zbiorników może być też doprowadzony z rynien. Decydując się na wytrzymały plastikowy zbiornik na wodę trzeba wybrać pomiędzy otwartym a zamkniętym. W otwartym woda będzie się zbierać bezpośrednio z opadu. Do zbiornika zamkniętego należy podłączyć rynnę bądź doprowadzić odpływ z kratki ściekowej. Wybór odpowiedniego zbiornika na wodę należy dobrać pod kątem wielkości upraw oraz powierzchni do magazynowania wody deszczowej. Dla dużych ogrodów czy sadów najlepsze będą duże zbiorniki otwarte zbierające wodę deszczową bezpośrednio w trakcie opadów.

W ogrodnictwie do podlewania upraw w zupełności wystarczy woda deszczowa. Jej duże ilości można gromadzić dzięki specjalnym zbiornikom. Oszczędzamy dzięki temu wodę przeznaczoną do celów spożywczych, która płynie z kranu. Zbiorniki na wodę deszczową to rozwiązanie, które pozwala na zbieraniu wody w trakcie opadów.