Press "Enter" to skip to content

W jaki sposób odzyskamy wykasowany plik?

Ola Bednarz 0

Niejednokrotnie już w swoim życiu miałam problem z odzyskiwaniem utraconych danych. Wówczas po prostu załamywałam ręce, i mówiłam: trudno. Żyłam bowiem w głębokim przekonaniu, iż straconych plików nie da się odzyskać, lecz jak się okazało nie dość, że istnieje taka możliwość to jeszcze sami możemy to zrobić!

Sposób na odzyskiwanie skasowanych plików

jak odzyskać skasowane plikiCzasami przez swoją nierozwagę potrafię wpuścić wirusa do komputera. Wiadomo, pobieranie darmowych programów z niesprawdzonych stron często może przysporzyć podobnych problemów, jednakże kiedy coś jest mi nagle potrzebne, zdarza się, że zwyczajnie nie zwracam uwagi na zagrożenie. Dlatego też nauczyłam się przetrzymywać ważne pliki na dysku zewnętrznym, aby w razie czego nie utracić danych. Jednak któregoś dnia okazało się, że gdzieś przez przypadek musiałam wykasować folder z bardzo ważnymi dokumentami. Z początku byłam święcie przekonana, że nic już się nie da zrobić. Byłam wręcz załamana, ponieważ pliki niezbędne były mi do pracy. Zadzwoniłam więc do informatyka, aby się poradzić, lecz ten zamiast przyjechać i zabrać komputer, poinstruował mnie jak odzyskać skasowane pliki. Okazało się, że do tego celu wystarczyło pobrać z internetu jeden prosty i co najważniejsze, bezpieczny program! W dodatku w jeżyku Polskim. Program, który pobrałam był wyjątkowo prosty w obsłudze i pomimo, że zbytnio nie znam się na komputerach nie sprawiła mi żadnego problemu ani jego instalacja, ani obsługa. Niemalże w mgnieniu oka odzyskałam wszystkie niezbędne dokumenty, dzięki czemu wyrobiłam się ze swoją pracą w terminie!

Teraz już wreszcie wiem w jaki sposób ratować dane w przypadku ewentualnego ich skasowania. Nie oznacza to oczywiście, że nagle stałam się mniej ostrożna. Wręcz przeciwnie! Tamta sytuacja tak bardzo mnie przestraszyła, że nauczyłam się zapobiegać podobnym sytuacjom, a program trzymam mimo wszystko, bowiem nigdy tak naprawdę nie wiemy, kiedy może się przydać.