Press "Enter" to skip to content

Uprawa truskawek w Polsce

Zosia Moszka 0

 

Od jakiegoś czasu bardzo dużo osób zaczęło interesować się uprawianiem różnych roślin w swoich ogrodach. Niektóre osoby decydują się na uprawianie kwiatów a jeszcze inne chcą mieć z ogródka korzyści w postaci warzyw czy owoców. Jednak żeby osiągać zadowalające plony to nie wystarczy posadzić rośliny i czekać aż wydadzą owoce. Konieczne jest również odpowiednie nawożenie. 

Najlepszy nawóz dla truskawek

nawożenie truskawekWielu osobom czerwiec kojarzy się zawsze ze smakiem truskawek. Te owoce w postaci koktajli mogą świetnie koić głód i jednocześnie chłodzić w czasie upałów. W związku z tym, że w naszym klimacie truskawki radzą sobie w miarę dobrze to wiele osób decyduje się na ich uprawianie. Na dzień dzisiejszy truskawki uprawiane są zarówno na ogródkach działkowych jak również w przydomowych ogrodach. Wiele osób decyduje się nawet na sadzenie truskawek w doniczkach czy też większych skrzynkach na balkonie. Bardzo ważną kwestią jest jednak również odpowiednie nawożenie truskawek. Odwiedzając sklepy i markety ogrodnicze możemy znaleźć tam całe mnóstwo rozwiązań. Najlepiej sprzedawały się od zawsze nawozy azotowe, które są dedykowane właśnie dla osób uprawiających truskawki. Jednak ja się okazuje dość dobrym rozwiązaniem jest również stosowanie nawozów organicznych. Mowa tutaj między innymi o nawozie jakim jest obornik. Co ciekawe możemy go również zakupić we wspomnianych sklepach. Jest on sprzedawany w formie płynnej lub też suszonej w szczelnie zamkniętych torebkach.

Na dzień dzisiejszy wiele osób uprawiających truskawki decyduje się na szukanie nawozów organicznych. Od niedawna bardzo dużą popularnością cieszą się również nawozy w postaci biohumusu. Nawóz ten powstaje na skutek trawienia odpadków organicznych przez organizmy jakimi są dżdżownice kalifornijskie. Biohumus również występuje w postaci płynnej.