Press "Enter" to skip to content

Trumny drewniane ze zdobieniami oraz urny kamienne i inne

Dawid Pikulski 0

 

Współczesne zakłady pogrzebowe dają naprawdę wiele możliwości. Przede wszystkim nie trzeba przejmować się załatwianiem różnych formalności, bo zrobią to właśnie zakłady pogrzebowe.

Wybór trumien i urn dostępnych w ofercie zakładu pogrzebowego

zakład pogrzebowy otwarty w KrakowieOczywiście konieczne jest najpierw spotkanie w celu omówienia wszystkich szczegółów, oczekiwań, ale nie da się ukryć, że to zakład pogrzebowy zajmie się później załatwianiem wszelkich dokumentów, miejsca na cmentarzu, ceremonii kościelnej, stypy i nie tylko. W zakładzie pogrzebowym można też wybrać trumnę dla osoby zmarłej. Trumny mają różne wielkości i szerokości. Są trumny zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci. Trumny dla dzieci mają zazwyczaj kolor biały. Trumny dla dorosłych wykonywane są z różnych materiałów – w Polsce najczęściej wybierane są trumny drewniane. Mogą być one wykonane z drzewa olchowego, sosnowego, dębowego, jesionu i wielu innych. Trumny mogą posiadać jedna pokrywę do otwierania i zamykania lub dwie. Taki zakład pogrzebowy otwarty w Krakowie może zaoferować trumnę prostą, bez żadnych dodatków, ale są też trumny zdobione – złocone i srebrzone z krzyżami i innymi elementami religijnymi. W środku trumna wykładana jest odpowiednim, eleganckim materiałem. Zakład pogrzebowy ma też do zaoferowania urny na prochy osób poddanych procesowi kremacji zwłok, czyli spopielania.

Prochy mogą być przetrzymywane do czasu pogrzebu w różnych urnach – są to też urny drewniane, ale częściej kupowane są urny kamienne np. z granitu, marmuru. Są też urny porcelanowe, szklane i inne. Urny mają obecnie nie tylko różne rozmiary, ale też różne zdobienia. W Polsce najczęściej wybierane są proste urny kamienne. Poza tym zakłady pogrzebowe współpracują z firmami kamieniarskimi, które z kolei oferują różne rodzaje nagrobków cmentarnych – granitowych i innych.