Press "Enter" to skip to content

Toruńskie liczne bary

Ania Ogrocka 0

Toruń to miasto, które zyskało sławę w Polsce  na świecie głównie ze względu na dużą ilość zabytkowych, jedynych w swoim rodzaju, budowli. Stare Miasto przyciąga każdego roku wielu zwolenników historii oraz architektury, którzy po zwiedzaniu chętnie odpoczywają w kawiarniach czy pubach.

Bary i puby w Toruniu

popularne bary w ToruniuMiasto, a konkretnie Stare i Nowe Miasto w latach 90. zostało uznane za pomnik historii, a także znalazło się na prestiżowej Liście Światowego Dziedzictwa Kulturowego. Ze względu na swoją atrakcyjność jest częstym celem wycieczek wielu turystów. Infrastruktura została przystosowana do przyjmowania wielu gości, dzięki hotelom, licznym restauracjom i kawiarniom, a także pubom. Popularne bary w Toruniu to miejsca, w których życie towarzyskie kwitnie cały rok. Ich ilość i rozmieszczenie, głównie w pobliżu Starego Miasta, powoduje, że turyści, zmęczeni całodziennym zwiedzaniem, mogą wybierać spośród wielu lokali. Do wyboru są puby klimatyczne, chłodne, ze względu na położenie w piwnicach kamienic, z wieloma trunkami do wyboru albo bardziej nowoczesne z awangardową muzyką, które szczególnie przyciągają młodych ludzi. Puby można znaleźć w najbardziej nieoczekiwanych miejscach, doskonale wkomponowane w istniejącą architekturę. Obsługa jest zawsze na poziomie, chętna do pomocy i znająca języki obce, co jest pomocne dla turystów z innych krajów, którzy licznie odwiedzają miasto. Warto zajrzeć do któregoś z licznych barów i chłonąć wieczorną atmosferę miasta.

Kiedy już poznamy najważniejsze toruńskie zabytki, zrobimy pamiątkowe zdjęcie pod pomnikiem Mikołaja Kopernika i spróbujemy pysznych łakoci, warto wieczorową porą zajrzeć do klimatycznego baru. Nie tylko spróbujemy dobrych napojów, odpoczniemy, ale poznamy uroki Torunia nocą.