Press "Enter" to skip to content

Test na boreliozę

Ania Ogrocka 0

W sezonie letnim wzmaga się aktywność wszystkich owadów. Należy zatem pamiętać, że istnieje zagrożenie zostania ukąszonym przez kleszcza. Jeżeli do tego dojdzie, musimy wiedzieć, co powinniśmy zrobić, aby zapobiec ewentualnej boreliozie, lub szybko zacząć ją leczyć i zasięgnąć profesjonalnej porady lekarskiej.

Można sprawdzić, czy kleszcz ma boreliozę

borelioza testKażdy, kto odkryłby, że ugryzł go kleszcz, wpadłby w panikę. Wszelkie interakcje z owadami nie należą do ulubionych zdarzeń człowieka. Ze względu na fakt, że w przypadku kleszcza zagrożeniem jest borelioza test na nosicielstwo tej choroby można wykonać w gabinecie lekarskim. Jednak jeżeli od ukąszenia minęło niewiele czasu, lepszym rozwiązaniem będzie przebadanie kleszcza na możliwość roznoszenia boreliozy. Nie wszystkie kleszcze zarażają, jednak bagatelizowanie sprawy, to ryzyko, którego nie chcemy podejmować. Pamiętajmy zatem, aby na łące, czy w lesie, nosić nakrycia głowy i ubranie, które osłoni nasze ciało przed ewentualnymi atakami kleszcza. Dobrze jest również zabezpieczyć swoje zwierzęta, jeżeli akurat takowe posiadamy. Ze względu na ich spacery, one również są narażone, a wraz z nimi my – kleszcz może nie wbić się akurat w naszego psa, czy kota, tylko zostać przyniesiony na futrze do domu. W okresie letnim należy być zatem bardzo ostrożnym, ponieważ borelioza może okazać się przykrą niespodzianką, konsekwencją nierozsądnego zachowania.

Borelioza, to poważna choroba, która dostarcza wielu problemów. Ludzie obawiają się jej i jest to już tak zakorzenione w świadomości, że na widok kleszcza wpadamy w panikę. Nie należy jednak również przesadzać, ponieważ uspokajający jest fakt, że nie każdy kleszcz zaraża. Możliwość przebadania danego osobnika również powinna nieco nas odstresować.