Press "Enter" to skip to content

Terminale płatnicze podstawą przepływu środków

Dorota Romańska 0

Po studiach wiedziałem, że założę własny biznes. Razem z moim przyjacielem wpadliśmy na pomysł, żeby prowadzić sprzedaż akcesoriów rowerowych, zwłaszcza, że brakowało takiego sklepu w naszym mieście. Na początku postanowiliśmy zaplanować wszelkie wymagane czynności, które pozwolą naszemu biznesowi spokojnie funkcjonować. 

Terminale płatnicze jak narzędzie we własnym biznesie

terminal płatniczy stacjonarnyPodstawą było zapewnienie swobodnego przepływu środków finansowych.Kiedy zakładamy własny interes mamy w głowie burzę pomysłów. Najważniejsze to się spokojnie zastanowić nad wszystkimi czynnościami i wyposażeniem miejsca, które będzie generować zyski. Podstawą dla naszego sklepu był terminal płatniczy stacjonarny. Było to o tyle ważne, że w dzisiejszych czasach coraz mniej osób posiada gotówkę papierową, a najbliższy bankomat znajduje się pół kilometra od naszego sklepu. Nie muszę chyba dodawać, że w takiej branży, gdzie często rowerzyści pojawiają się prosto z drogi, trzeba być przygotowanym na płatność kartą. Jest to bardzo ważne, by współcześni przedsiębiorcy wychodzili naprzeciw oczekiwaniom klientom. Warto też zainwestować w taki sprzęt, który cieszy się dobrymi opiniami. Dobry terminal płatniczy powinien być jak najdłużej żywotny, bezawaryjny, a jego ewentualne prace serwisowe powinny przebiegać szybko i bez zarzutów. Jest to bardzo istotne zwłaszcza w okresie wzmożonego ruchu w biznesie. Wiedzieliśmy, że nasz sklep będzie się cieszył dużym zainteresowaniem zwłaszcza wiosną i latem.

Dlatego też ważne oraz kluczowe było, by w tym okresie zarówno dostawy jak i infrastruktura sklepu działały sprawnie. Jesteśmy bardzo zadowolenie z naszego terminala płatniczego. Jak na razie w ogóle się nie zaciął, a wszyscy klienci byli zadowoleni. Zauważyliśmy też, że większa część klientów płaci właśnie kartą.