Press "Enter" to skip to content

Tanie odwodnienie kanałowe

Paweł Bednarek 0

 

Brak wody jest bardzo uciążliwy, ale jej nadmiar w nieodpowiednich miejscach również. Na terenach zalewowych bardzo częstym problemem jest zalewanie działek, a nawet i domów. Nie trzeba wcale dużych deszczy, aby w piwnicy wielu domów na takim terenie znajdowała się woda. Ciągłe podmywanie fundamentów nie jest dla nich korzystne.

Kanałowe odwodnienie z betonu

kanały odwadniające betonoweLudzie zamieszkujący tereny, gdzie często pojawia się nadmiar wody, w różny sposób starają się sobie z nią poradzić. Kanały odwadniające betonowe są najlepszym z możliwych sposobów na pozbycie się nadmiaru wody opadowej. Ich prostota działania i montażu zadziwia wielu ludzi, ale po krótkiej prezentacji działania nawet najbardziej sceptycznie nastawione osoby szybko się przekonują do tego typu odwodnienia. Budowę całej instalacji trzeba zacząć od dobrego projektu, zaoszczędzimy sobie w ten sposób dużo pracy oraz pieniędzy. Kanały trzeba ustawić w punktach, gdzie zbiera się woda po solidnych opadach deszczu i kierować je w kierunku odpływu. Odpływem zazwyczaj jest rów, w którym również możemy umieścić kanały odwadniające, by ułatwić wodzie swobodny przepływ. Przy budowie całej instalacji musimy określić kierunek i głębokość spadku. Wystarczy, że zastosujemy spadek w granicach dwóch procent i możemy być pewni, że woda będzie bez problemu spływać sobie do rowu, a następnie jeszcze dalej. Ten rodzaj odwodnienia nie wymaga prawie żadnych napraw. Od czasu do czasu trzeba tylko przejść się wzdłuż korytek i sprawdzić, czy w którymś miejscu nie zebrała się większa ilość liści, czy czegokolwiek innego, co mogłoby utrudniać swobodny przepływ wodzie. Jednego korytka betonowego o szerokości trzydziestu centymetrów

Wyżej opisany rodzaj odwodnienia jest najtańszym z wszystkich znanych rodzajów odwodnienia. Koszt jednego korytka betonowego o szerokości trzydziestu centymetrów i długości jednego metra to nie więcej niż czterdzieści złotych za sztukę. Nabyć je możemy w prawie każdym sklepie budowlanym lub zamówić przez internet.