Press "Enter" to skip to content

Szybkie ozonowanie powietrza

Olaf Niewiadomski 0

Żyjemy w czasach pandemii, gdzie dezynfekcja odgrywa kluczową rolę. Dlatego też nie ma się co dziwić, że ludzie chcą korzystać nie tylko ze środków ochrony osobistej, jak np. żele czy płyny odkażające, ale chcą działać kompleksowo.

Jak działa ozonator?

urządzenie do ozonowania powietrzaDlatego też, wielu klientów, szuka urządzeń, z których wykorzystaniem będą mogli odkażać swoje domy, mieszkania, samochody, tudzież przedmioty codziennego użytku. Doskonale do tego nadają się ozonatory, czyli urządzenia, które wytwarzają niezwykle mocny, działający aseptycznie i biobójczo, ozon. Ta alotropowa odmiana tlenu jest więc doskonała także do odkażania wody. Dobre urządzenie do ozonowania powietrza to wydatek około 600-700 złotych, natomiast znajdziemy też ozonatory za 200-300 złotych. Natomiast trzeba zaznaczyć, że owszem, można w nie zainwestować, gdyż są wysokiej jakości, ale nadają się tylko do odkażania powierzchni do 20-30 metrów kwadratowych, co odpowiada wielkości kawalerki. Dlatego też dużo lepiej jest zainwestować w urządzenie droższe, ale znacznie bardziej wydajne, które zdezynfekuje nawet 150-200 metrów kwadratowych przy jednej sesji. Ważne jest też, że na czas odkażania, nie trzeba wynosić z pomieszczeń elektroniki, mebli, dzieł sztuki, etc., ponieważ ozon ich nie uszkodzi. Ta metoda ma też jeszcze jedną, bardzo ważną zaletę, mianowicie jest nią fakt, że z pomieszczeń znikną także wszelkie, niepożądane zapachy, jak np. te odzwierzęce czy też te, których źródłem jest dym tytoniowy.

Na czas odkażania należy opuścić pomieszczenia, albowiem ozon ma właściwości biobójcze, co decyduje o tym iż jest toksyczny. Natomiast po zakończeniu pracy ozonatora, należy wietrzyć odkażane pomieszczenia przez około dwadzieścia minut, albowiem dopiero po tym czasie, cząsteczki ozonu, rozpadają się do postaci tlenu.