Press "Enter" to skip to content

Sztuczne podkłady – niezastąpione przy kompozycjach kwiatowych

Gracjan Lukierski 0

Choć kompozycje wykonane z żywych kwiatów i dodatków są niewątpliwie bardzo piękne – są również mniej odporne na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych, takich jak upalne słonce czy niskie temperatury. Dlatego też wielką popularnością cieszą się kompozycje oraz wiązanki wykonane ze sztucznych kwiatów – są bardzo wytrzymałe, a przy sprawnej ręce kwiaciarki równie piękne.

Szeroki asortyment podkładów sztucznych idealnych do kwiatowych kompozycji

podkłady sztuczneW sklepach związanych z branżą florystyczną można spotkać różnego rodzaju podkłady, które służą do stworzenia na nich przeróżnych kompozycji. Ogólnodostępne podkłady sztuczne znacznie ułatwiają pracę każdej kwiaciarki, szczególnie biorąc pod uwagę jak szeroki asortyment takich produktów można znaleźć w hurtowniach. Sztuczne podkłady są dostępne w różnych kolorach – począwszy od ciemnej zieleni do jasnej, sprawiającej wrażenie młodej i wiosennej. Kolory te idealnie komponują się z kwiatami i dodatkami, które są używane przy tworzeniu kompozycji. Różne rozmiary podkładów znacznie ułatwiają stworzenie kompozycji o określonej wielkości – w łatwy sposób kwiaciarki tworzą sporej wielkości nagrobne wieńce, jak i małe stroiki z okazji na przykład świąt czy innych okoliczności. Sztuczne podkłady są dostępne również w rozmaitych kształtach – różnej gęstości kopułki i łezki, a także mniej standardowe kształty – takie jak na przykład serce czy kształt wieńca adwentowego.

Sztuczne podkłady, które są używane do stworzenia kompozycji kwiatowych, dekoracji i stroików okolicznościowych sprawiają, że praca kwiaciarki jest znacznie łatwiejsza oraz szybsza. W znaczny sposób wpływają także na wygląd wykonywanych w kwiaciarniach przedmiotów, sprawiając, ze są one równie piękne co te, które zostały wykonane z ciętych kwiatów i roślin.