Press "Enter" to skip to content

Szerokie zastosowanie styropianu

Sebastian 0

Styropian to materiał wykorzystywany na szeroką skalę w wielu branżach. Ogromna popularność wynika przede wszystkim z właściwości jakie nam oferuje, a także z braku niebezpiecznych zagrożeń dla przyrody. Nie wydziela bowiem żadnych toksycznych i szkodliwych substancji. Jakie zatem właściwości kryją się za materiałem, który spotykamy niemal na każdym kroku?

Zakup styropianu – Lublin

styropian lublinPrzede wszystkim styropian możemy znać z funkcji izolacyjnych. To właśnie z jego pomocą wykonywane są elewacje budynków. Co ciekawe na chwilę obecną w tej branży nie ma sobie równych. Sięgamy po niego głównie ze względu na doskonałe właściwości izolacyjne idące w parze z łatwym montażem i stosunkowo niską ceną. Większość z nas może kojarzyć go z biała barwą. Równie często występuje on również w kolorze grafitowym, a nawet w postaci nakrapianej. Styropian jest materiałem o dużej wytrzymałości i gęstości w ściskaniu. Warto również wspomnieć o jego wysokiej odporności na różnego rodzaju substancje chemiczne, a także działanie czynników biologicznych. Zachowuje on swoją jednolitą strukturę nawet w kontakcie z bardzo niskimi i wysokimi temperaturami. Zakres ten mieści się od ok. -170 do +80 stopni Celsjusza. Styropian to materiał, którego zakup nie powinien przysporzyć nam większych problemów. Jest to produkt dostępny w każdym sklepie budowlanym. Jeśli zastanawiasz się gdzie kupić styropian lublin to miasto, w którym także odnajdziesz dystrybutorów. Wystarczy jedynie wiedzieć jaka grubość materiału do ocieplania budynku będzie odpowiednia. 

Dlaczego montaż styropianu w formie elewacji budynku jest taki prosty? Wynika to w głównej mierze z niskiej wagi i łatwości obróbki. Możemy go przyciąć na dowolną długość bez posiadania specjalistycznego sprzętu. Zwykle wystarczy sam nóż introligatorski.