Press "Enter" to skip to content

Szambo betonowane wykonane na działce

Katarzyna Mikołowska 0

Możemy u producenta zamówić usługę, w której szambo betonowe zostanie nam wykonane na terenie naszej działki. Będziemy mogli wtedy wykonać szambo betonowe, które ma nietypowe wymiary, a także dość dużą pojemność, która będzie odpowiednia do naszych potrzeb. Do budowy szamba nie potrzeba żadnych sprzętów budowlanych i możemy budowę szamba wykonać w każdym miejscu.

Ile czasu trwa budowa szamba betonowego?

szambo betonowe KrakówTo ile czasu zajmie budowa szamba betonowego zależy głównie od jego pojemności oraz wymiarów. Im większe szambo betonowe będziemy chcieli wykonać na zamówienie, to tym dłużej zejdzie z jego wykończeniem. Najczęściej jednak pracownicy, którzy zajmują się wykonaniem szamba betonowego na miejscu pracują tam nieprzerwanie przez dwa tygodnie i w tym czasie mamy gotowe szambo betonowe, które możemy użytkować. Na dno wykopu szamba betonowego musimy położyć specjalną warstwę chudego betonu, a następnie ułożyć zbrojenie oraz odpowiednią warstwę betonu. Możemy zlecić pracownikom, aby wykonali jednokomorowe lub dwukomorowe szambo betonowe Kraków to miasto, gdzie większość inwestorów decyduje się na to, aby wybudować dwukomorowe szambo betonowe na działce. Szambo dwukomorowe ma znacznie większą pojemność i wtedy mamy pewność, że ta znacznie rzadziej będziemy wyzywać wóz asenizacyjny do czyszczenia pojemnika ze ścieków. Wszystkie połączenia w szambie betonowym muszę zostać połączony wodoszczelną zaprawą cementową, która wymieszana jest z dodatkiem szkła wodnego.

Na końcu powinny zostać wykonane specjalne kominki inspekcyjne, które również będą przykryte specjalnymi żeliwnymi włazami. Zbiornik po związaniu zaprawy możemy odpowiednio kotwic oraz zabezpieczyć przed wodą gruntowa. Mamy wtedy pewność, że jest on szczelny i nie dojdzie do wylania ścieków na naszej działce.