Press "Enter" to skip to content

Stosowanie elektrod samoprzylepnych do elektrostymulacji

Karolina 0

Fizykoterapeuci od wielu lat używają elektrostymulacji do leczenia wielu chorób. Szczególne zastosowanie ma ona w zmniejszaniu dolegliwości bólowych. Jednakże wynalezienie elektrod samoprzylepnych do elektrostymulacji znacznie ułatwiło i skróciło przygotowywanie pacjenta do zabiegu.

Zastosowanie elektrod samoprzylepnych do elektrostymulacji

elektrody samoprzylepne do elektrostymulacjiStosowanie tradycyjnych elektrod, choć jest równie efektywne, to zajmuje dość dużo czasu. Stosując elektrody samoprzylepne do elektrostymulacji, fizykoterapeuta może w łatwiejszy i szybszy sposób odpowiednio przygotować pacjenta do zabiegu. Zastosowanie takich elektrod polega na dokładnym przylepieniu ich do skóry w miejscach, w których w innym przypadku ułożone byłyby tradycyjne elektrody. Nie jest konieczne moczenie ich, ani umocowywanie bandażami do ciała pacjenta, jak to ma miejsce w starszych typach elektrod, które nie były elektrodami samoprzylepnymi. Wynalezienie elektrod samoprzylepnych wpłynęło na zdecydowanie bardziej komfortowe warunki pracy fizykoterapeutów. Co ważne, dzięki tym elektrodom, nie jest konieczne robienie elektrostymulacji w warunkach szpitalnych. Stosując je, pacjent może z powodzeniem wykonać niektóre zabiegi elektroterapii samodzielnie, w zaciszu domowym. Dzięki temu zabieg może być przeprowadzony w warunkach bardziej komfortowych dla potrzebującej osoby. Dzięki samoprzylepności, nie ma ryzyka, że elektrody zostaną źle umocowane, co pozytywnie wpływa na bezpieczeństwo zabiegu.

Stosowanie samoprzylepnych elektrod do elektrostymulacji sprawiło, że elektrostymulacja stała się zabiegiem bezpieczniejszym, ponieważ zlikwidowano ewentualne skutki złego umocowania elektrod. Ponadto stała się także terapią bardziej dostępną, ponieważ dzięki nim, pacjent może przeprowadzić ją samodzielnie we własnym domu.