Press "Enter" to skip to content

Stare komiksy, kasety, płyty – co jeszcze można kolekcjonować?

Olaf Niewiadomski 0

Co można kolekcjonować? Wszystko zależy od naszej wyobraźni i naszych zainteresowań. Dzisiejsi zbieracze mają o wiele łatwiejsze życie niż Ci, którzy żyli w czasach, kiedy to niczego nie było i każdy najprostszy papierek po cukierku był na wagę złota.

Kasety magnetofonowe – kiedyś popularne a dziś?

kasety magnetofonoweDzisiaj z kolei na każdym kroku można kupić interesującą nas rzecz. Jeżeli nie znajdziemy tego, czego szukamy na mieście, zawsze możemy zamówić przez internet, albo poprosić kogoś, żeby nam zakupił podczas wyjazdu. Moja koleżanka zbiera pocztówki, które przedstawiają miasto Łódź. Niektórzy nie ograniczają się do danych miejscowości, tylko zbierają pocztówki ze wszystkich krajów i miast. Proszą każdego, który wyjeżdża z kraju o przysłanie pocztówki, z miejsca z którego pisze. Ulubionym miejscem każdego kolekcjonera jest antykwariat. To miejsce gdzie mogą przenieść się w dawne czasy oraz poszukać czegoś do własnej kolekcji. Do tego wszystkiego obsługuje nas osoba, która zazwyczaj jest rozeznana w temacie i bardzo elokwentna i kompetentna. Możemy z nią porozmawiać o swoich pasjach i o tym czego szukamy. Nie jest istotne czy szukamy przedmiotów, takich jak kasety magnetofonowe czy figurki aniołków. Każdy dobry antykwariat będzie posiadał rzeczy z różnych kategorii. Różnorodność to podstawa. jeżeli szukamy czegoś konkretnego, ale aktualnie tego nie ma na stanie, możemy złożyć zamówienie i dosłownie zlecić przywiezienie tego. Wszystko jest kwestia dogadania.

 

Jeżeli na przykład potrzebny jest nam stary komiks amerykański, mówimy o tym sprzedawcy, który od tego momentu będzie miał nasza prośbę na uwadze i gdy tylko natknie się na coś takiego, da nam znać. Moim zdaniem im trudniej jest nam coś dostać i kupić, tym więcej emocji towarzyszy nam przy kolekcjonowaniu tego. Zawsze tak było.

Zainteresowanym kolekcjonowaniem starci polecam stronę sklep-komiksowy.pl