Press "Enter" to skip to content

Stacja kontroli pojazdów i ich wagi samochodowe

Antoni Sarnecki 0

Kupując nowe auto, ale korzystając z wcześniej zakupionego należy pamiętać, że prawo obliguje nas do tego abyśmy co rok wykonywali obowiązkowy przegląd techniczny pojazdu. Musi to być oznaczone również w dowodzie rejestracyjnym.

Samochody i dobór do nich solidnych wag

solidne wagi samochodoweZaniedbanie tego może powodować zatrzymanie dowodu rejestracyjnego podczas kontroli pojazdu przez policję, albo w znacznie gorszym wypadku podczas jakiejś kolizji czy wypadku nasze ubezpieczenie nie pokryje szkód. Większość ubezpieczycieli przykłada dużą wagę do tego aby auto miało ważny przegląd techniczny. Decydując się na przegląd techniczny powinniśmy wybrać sprawdzoną stację diagnostyczną, która jest dobrze wyposażona. W przypadku samochodów ciężarowych bardzo istotna jest masa pojazdu, tak więc warto wybierać takie stacje gdzie będą dostępne solidne wagi samochodowe. Tylko taki urządzenia gwarantują nam, że będziemy mieli poprawnie oznaczoną masę pojazdu i w przypadku kontroli nie będziemy musieli się tłumaczyć. Oprócz tego warto zwrócić uwagę, aby stacja kontroli pojazdów rzetelnie wykonywała swoje obowiązki, bowiem nie jest najistotniejsze to czy będziemy mieli stosowną pieczątkę, ale to czy przegląd będzie dobrze zrobiony, bo tylko wtedy mamy gwarancję bezpieczeństwa na drodze. Lepiej wiedzieć jakim pojazdem się poruszamy po drogach i to czy jest on w pełni bezpieczny w razie wypadku lub kolizji.

Solidne wagi samochodowe znajdują również zastosowanie w warsztatach samochodowych, gdzie są wykorzystywane do ustalania masy pojazdu na przykład po instalacji różnych dodatkowych elementów. Najlepszym przykładem jest instalacji windy i podnośnika w przypadku samochodów dostawczych. Dzięki czemu podczas dostawy znacznie łatwiej jest wypakować dostawcy towar i dostarczyć do sklepu.