Press "Enter" to skip to content

Srebrzenie cennych chwil

Ania Ogrocka 0

Mój chłopak jest zapalonym znawcą metalurgii oraz przyszłym ślusarzem. Obróbka metalu to całe jego życie i temat ten zajmuje mu obok mnie cały wolny czas i siły. Pasja z jaką darzy ten materiał udzieliła się z czasem i mi, może nie w tak znacznym stopniu jak u niego , ale wystarczającym by poznać podstawy tematu.

Posrebrzona rocznica

srebrzenie drobnych elementówByło lato i za kilka tygodni miała mieć miejsce nasza piąta rocznica związku, było to dla mnie szczególnie ważne wydarzenie i chciałam by Robert, bo tak nazywa się mój wybranek, otrzymał od mojej osoby coś wyjątkowego. Mój wybór padł na naszyjniki z naszymi imieninami, każde z nas posiadałoby po jednym żeby nam o nas wzajemnie przypominały. Po głębszym zastanowieniu postanowiłam nadać temu jeszcze bardziej osobisty charakter i zarazem połączyć to z jego zainteresowaniem, mianowicie zdecydowałam się wykonać je samodzielnie. Byłam w pełni świadoma, że efekt będzie dość oporny z racji braku mojego doświadczenia, ale nie wygląd się liczył najbardziej, lecz pomysł i zainwestowane siły. Kilka godzin dziennie poświęcałam na próby wykonania odpowiednich ogniwek i medalików, materiałem była stal, którą potem miałam zamiar posrebrzyć. Metal nie był łatwy w kształtowaniu, ale w końcu udało się. Do wykończenia potrzebowałam udać się do zakładu wykonującego srebrzenie drobnych elementów. W trakcie procesu mój wytwór pokrył się równą warstwą srebra, połyskującego po wyjęciu z roztworu. Po tej czynności pozostało mi już tylko wyszlifowanie ewentualnych nierówności i wypolerowanie powierzchni na błysk. 

Prezent trafił Robertowi do gustu tak bardzo, że niemal się popłakał ze szczęścia i wrażenia odnośnie mojego pomysłu i umiejętności. Od niego otrzymałam piękny złoty pierścionek, który także okazał się wykonany przez niego i pozłocony w tym samym zakładzie gdzie ja poddawałem obróbce swój dla niego prezent.