Press "Enter" to skip to content

Sprawna wycena nieruchomości

Antoni Sarnecki 0

Moja żona powiedziała dzisiaj do mnie, że chce sprzedać nasze mieszkanie i zrzuca wszystko na moje barki, czyli kwestie organizacyjne oraz finansowe. Nie wiedziałem w ogóle, jak do tego podejść, dlatego pierwsze, co zrobiłem to próbowałem samodzielnie wycenić mieszkanie pod kątem lokalizacji oraz patrząc na wyposażenie, które zostawiliśmy w środku.

Jak poradzić sobie z wyceną

dokładna wycena nieruchomości - Katowice

Nie było to wcale łatwe zadanie, dlatego po chwili poszukałem specjalisty, który tym się specjalizuje, czyli takiej osoby, dla której dokładna wycena nieruchomości – Katowice nie stanowi żadnego problemu i na pewno mi w tym pomoże. Wycena mieszkania w Katowicach może przebiegać bardzo sprawnie w przypadku zainteresowania się usługami jednej z wielu osób, która działa na tym rynku. Trudno mi sobie wyobrazić, abym samodzielnie spisywał wszystkie produkty, które znajdują się w mieszkaniu oraz meble, a także mógł wycenić mieszkanie pod kątem lokalizacyjnym, stąd też umówiłem się z jednym pracownikiem, aby przyjechał do mojego mieszkania oraz spojrzał na nie swoim fachowym okiem. Na pewno przyczyni się do tego, że wycena, której udzieli będzie jak najbardziej prawidłowa i faktyczna z aktualnym stanem mojego mieszkania. Moja żona była również bardzo zadowolona z tego względu, że poradziłem sobie świetnie z wyborem odpowiedniego rzeczoznawcy nieruchomości. Pracownik podpowiedział mi, że takie wyceny trwają zazwyczaj kilka dni, gdyż wszystko musi podzielić dokładnie na etapy, aby praca przebiegała jak najbardziej sprawnie i korzystnie. W końcu im drożej rzeczoznawca wyceni nasze mieszkanie, tym sprzedamy je za o wiele większe pieniądze, niż jakbyśmy chcieli wyceniać je na własną rękę.

Dokładna wycena nieruchomości jest wręcz wymagane podczas sprzedaży obojętnie jakiego mieszkania. Nieważne, czy mówimy tutaj o małej kawalerce, czy może kilku pokojowym mieszkaniu. Zawsze przyda się profesjonalna pomoc pracownika z zewnątrz, który właśnie w tym się specjalizuje.