Press "Enter" to skip to content

Sprawdzony sposób na osuszanie ścian

Renata Arciszewska 0

Woda mimo faktu, że jest nam niezbędna do życia to może stanowić niekiedy naprawdę spory problem. Przykładem tego może być jej nadmierna ilość wewnątrz ścian. Problem wilgoci w ścianach staje się niestety coraz bardziej popularny. Niemniej jednak na nasze szczęście istnieje obecnie wiele sposobów pozbywania się wilgoci.

Najlepsza metoda walki z wilgocią

iniekcja budynku grudziądzMury, które nie są odpowiednio zabezpieczone mogą chłonąć wodę niczym gąbka. Najczęściej woda do murów dostaje się od fundamentów, które nie posiadają odpowiedniej warstwy hydroizolacyjnej. Jeśli już znamy powód powstawania wilgoci to teraz musimy zastanowić się nad wybraniem najlepszej metody na osuszanie ścian. W ostatnich latach jedną z najlepszych metod było osuszanie z użyciem nagrzewnic. Jednak jak się później okazało, ten sposób działał często jedynie na zewnętrznych warstwach ściany a wilgoć obecna w tynku pozostawała bez zmian. Na dzień dzisiejszy dużo lepszym rozwiązaniem jest iniekcja budynku Grudziądz jest zaś jednym z wielu miast, w którym często się tego typu zabiegi przeprowadza. Sposób ten niestety nie jest bezinwazyjny. Jednak jest to jedyny minus tej metody. Polega ona na tworzeniu specjalnych otworów, w których umieszcza się substancję chemiczną mającą właściwości pochłaniające wodę. Dzięki temu cząsteczki wody obecne w ścianie są przyciągane a następnie dochodzi do ich łączenia z wyżej wspomnianą substancją. Efektem końcowym jest powstawanie charakterystycznych kryształków.

Obecnie wilgoć w domach to już problem setek tysięcy Polaków. W szczególności pojawia się ona w takich miejscach gdzie wilgotność powietrza jest dość duża. Miejscami takimi są więc głównie tereny położone w pobliżu akwenów. Wilgoć niestety bardzo często dotyka również tych domów, które zostały dotknięte powodzią.